0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

چطور خلاق باشیم؟ شنبه, 28 اردیبهشت 1398 , 0 نظر

آیا برای تهیه و تولید محتوای مناسب وب سایت خودتان دچار مشکل میشود ؟

میخواهید نکته ای متمایز کسب و کار خود را پیدا کنید ؟

خلاقیت‌تان محدود است و میخواهید بیشتر نوآوری داشته باشید ؟

باید بگویم این چالش هایی که تقریبا همه صاحبان کسب و کار در عصر جدید دارند از جمله خود من ! تولید محتوا بسیار سخت بود و در ابتدا کار اصلا نمیدانستم چه باید بنویسم ! و این انگیزه ای شد برای من تا به جستجوی علت آن بپردازم . اطلاعاتی کسب کردم و به توصیه استاد بسیار گرانقدرم مسیح جوادی به هرچه آموخته بودم بلافاصله عمل نمودم و مطالبی که در ادامه این مقاله مینویسم تجربیات خودم در مسیر بازاریابی محتوایی است .

واقعیت این  است که ما در عصر اطلاعات زندگی میکنیم به همین علت در مورد هرچه بخواهیم صحبت کنیم یا محتوایی بنویسیم ده ها وب سایت درباره آن نوشته اند . از طرفی برای بقا در بازار فضای مجازی نیاز به برندسازی مجموعه تجاری خود داریم و تولید منحصر به فرد اطلاعات از ابزارهای بسیار مهم در برندسازی است . در این وضعیت چه باید کرد؟

عصر اطلاعات و تولید‌محتوا - تولید محتوا شرکت آرادین پرداز

به اطرافتان نگاه کنید زمانی که از خیابان رد میشود چیزی که بسیار مشهود است اینست که بسیاری از رانندگان و عابرین پیاده بدون توجه به علائم رانندگی مسیرها راطی میکنند این موضوع میتواند به افراد آسیب برساند آیا آنها این موضوع را نمیدانند و یا اینکه قوانین را بلد نیستند ؟! واقعیت این است که بیش از 90% مردم هم قوانین را میدانند و هم از تبعات رعایت نکردن آن با خبر هستند. پس چرا اینطور رفتارمی کنند ؟

بیشتر ما رفتارهایی را انجام می دهیم که عادت کردیم اگرچه این عادات به نفع ما نباشد و برای تغییر عملکردهایمان باید عاداتمان را تغییر دهیم و یکی از روش های تغییر تکرار مطالب است بعنوان مثال تکرار قوانین راهنمایی و رانندگی ، تکرار در نمایش تبعات عدم رعایت آنها است .

البته این مقاله در مورد روانشناسی تغییر نیست در مورد افزایش خلاقیت در تولید محتوا است وقصدم از بیان این مورد این بود که به اهمیت تکرار مطالب پی ببرید . تکرار و برداشت نکات مورد نیاز از این اطلاعات تکراری .در این عصر اطلاعات هر آنچه که باید بیان میشد گفته شده است و ما فقط باید از بین آنها اطلاعات مورد علاقه خود را برداریم .

و مهم این است که در بیان تکرار چطور عمل کنیم که بعنوان یک کپی کننده محض شناخته نشویم ؟ برای انجام این مهم، بهترین روش این است که از اطلاعات افراد متعددی در یک مورد کپی برداری کنیم . به این موضوع توجه داشته باشید اگر فقط از اطلاعات یک متخصص کپی کنید بعنوان یک کپی کننده و یا سارق اطلاعات شناخته میشوید ! اما اگر از اطلاعات چند نفر استفاده نمایید یک پژوهشگر خواهید بود . این مطلب در کتاب "هنرمندانه بقاپید" به روشنی گفته شده و من نیز سعی کردم در زمره پژوهشگران قرار بگیرم .

چطور تولید محتوا کنیم ؟

اطلاعات را جمع آوری کنید با ذکر منبع آنها و سپس از بین اطلاعات مرتبط با هم جملات خود را خلق کنید . و هر متخصصی که تا این مرحله پیدا کردید معمولا خودش نیز به چند نفر بعنوان دوست، همکار و یا استاد در آثار خود نام برده است به سراغ آنها نیز بروید و به این ترتیب دایره اطلاعات خود را درباره موضوع مورد علاقه اتان با استفاده از نظرات ایشان بالا ببرید .

اطلاعات کسب کرده  را با همکار وشریکتان به اشتراک بگذارید و نظر آنها را نیز جویا شوید .متاسفانه بیشتر افراد در به اشتراک گذاری اطلاعات تردید دارند و میترسند که فرصت های نابی که از این مسیر پژوهش ، میتوانند بدست آورند را از دست بدهند و یا اینکه دیگران آنها را به نام خود انتشار دهند و البته انتشار مطالب در عصر دیجیتال تنها به فشردن یک کلید وابسته است !

از این جهت این ترس و تردید بسیار به جاست ولی نگهداشتن اطلاعات هم مشکل تولید محتوا ی منحصر به فرد برای وب سایت تان را حل نمیکنید ولی یک کار میتوانید انجام دهید تمام اطلاعات را به اشتراک نگذارید فقط بخشی از آن را با افراد گروه ، دوستان و .. به اشتراک بگذارید و نظرات آنها را نیز بشنوید و یادداشت کنید.

به این ترتیب ابتدا دنیای اطلاعاتی خود رابسازید و سپس آنها را پردازش و بررسی کنید و روزانه حداقل نیم ساعت در مورد یافته های خود فکر کنید مطمئن باشید مغز شما شروع به تحلیل اطلاعات میکند و آن زمان است که از دل نظرات دیگران اطلاعات منحصر به خود را تولید خواهید کرد .

و این وقتی است که شما به یک ایده پرداز خلاق تبدیل میشود و چه بسا می توانند در عرضه محصولات خود نیز دست به نوآوری بزنید . عصر بازاریابی و تجارت سنتی سپری شده و اکنون در عصر تجارت با ابزار کلمات هستیم و برای بقا باید با آن هم گام شویم .

به تولید محتوای منحصر به فرد برای وب سایت خود اهمیت بدهید و برای اینکه در این راه حرفه‌ای عمل کنید از یک متخصص تولید محتوا و تبلیغ‌نویس حرفه‌ای کمک بگیرید .  هر چقدر زودتر اقدام کنید به همان نسبت از رقیبان خود جلوتر خواهید بود.

 

امیدواریم این مقاله بتواند به شما در رشد و توسعه کسب و کار اینترنتی کمک کند و مفید باشد . لطفا نظر خود را برای ما ارسال نمایید .

از اینکه وب سایت ما را بازدید نموده اید و این مقاله را خواندید سپاسگزاریم .

افزایش سئو ,بازدید از سایت,صفحه اول گوگل


درآمد مناسب، فرزندان شاد، آرامش خانواده با تکنیک‌های بازاریابی محتوا؟!

این ایده از زمانی به ذهنم رسید که متوجه شدم چقدر برادرزاده ها و خواهرزاده هایم، با من بودن برایشان لذتبخش است و حتی موضوعات خصوصی را که هر کسی در سن نوجوانی فقط با دوستانشان مطرح میکنند قبل از هرکسی، با من درمیان میگذاشتند و یک روز...

مذاکره چیست؟ و اصول مذاکره در کسب و کار کدام است؟

وقتی با دوست‌‌ات در مورد یک گردش یکساعته صحبت می‌کنی یا اینکه با مادرت در مورد نحوه برگزاری میهمانی شب عید و چیدمان سفره هفت سین برنامه ریزی می‌کنی و حتی زمانی که با تعویض کننده روغن ماشین‌ات در مورد زمانبندی نوبت بعدی تعویض می‌پرسی در واقع...

بازاریابی محتوا چیست؟

خیلی از ما فکر میکنیم مفهوم بازاریابی، بازاریابی محتوا و فروش را می‌دانیم. البته در ابتدای مقاله نمی‌خواهم کسی را قضاوت کنمنظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن