8 مرحله برای طراحی کمپین تبلیغاتی چهارشنبه, 12 تير 1398 , 0 نظر

معمولا وفتی حرف از کمپین و یا جشنواره اینتنرنتی میشود فکر میکنیم که فقط  یک بنر طراحی کنیم و در وب سایت به نمایش درآوریم . اما یک جشنواره چیزی فراتر از این است در یک جشنواره اول باید مخاطبین به صفحه جشنواره هدایت شوند و دوم در آن منفعتی ببرند .

در این مقاله قصد داریم که طراحی یک جشنواره را در 8 مرحله بیان کنیم .

مرحله 1 :تعیین هدف از راه اندازی کمپین (جشنواره ) تبلیغاتی

مشخص کنید که در جشنواره مورد نظر خود میخواهید کالا و یا خدمات خود را  بفروشید و یا اینکه یک کمپین تبلیغاتی برای معرفی مجموعه تجاری خود می خواهید

همچنین اگر فرار است جشنواره فروش باشد دقیقا محصول چه  چیزی است و چه خصوصیت و مزایایی دارد ؟

مرحله  2 : از یک تبلیغ نویس بخواهید در مورد خواسته های شما متن  های تبلیغاتی آماده کند .

در این مرحله چند متن مرتبط به هم ولی هرکدام برای استفاده در یکجای خاص باید تهیه شود . این متنها باید برای صفحه فرود – صفحه ایمیل – شبکه های اجتماعی که با توجه به نوع آنها تعداد کلمات و نحوه نمایش آنها باهم فرق کند

مرحله 3:  یک صفحه فرود طراحی کنید

از یک طراح صفحات وب بخواهید یک صفحه فرود جشنواره در وب سایتتان بسازد این صفحه باید شامل متنهای تبلیغاتی آناده شده در مرحله قبل باشد . البته در این بخش نیاز به یک گرافیست هم دارید

مرحله 4 : بنرهای تبلیغاتی آماده کنید

با توجه به متنهای تبلیغاتی باید بنرهایی در اندازه های متفاوت برای صفحه فرود – ایمیل – شبکه های اجتماعی پیام رسان و دیگر شبکه ها مانند اینستاگرام آماده کنید . سعی کنید از ایده های نویسنده متن تبلیغات نیز استفاده کنید و البنه نیاز به گفتن نیست که یک گرافیست خلاق میتواند کمک بزرگی برای شما باشد .

مرحله 5 : یک تقویم کاری ایجاد کنید 

طول مدت زمان برگزاری کمپین تبلیغاتی را مشخص کنید و برای هر روز آن برنامه داشته باشید . بعنوان مثال تعیین کنید یک جشنواره 2 هفته ای دارید و برای تمام روزهای آن یک برنامه اجرایی برای نشر اطلاعات داشته باشید .

مرحله 6: افرادی را برای پاسخگویی حرفه ای به مخاطبان ارجاع شده ، آموزش دهید 

دقت کنید هرگز نگویید که چون تعداد مخاطبین کم است نیاز به نیروی پاسخگو ندارید .زیرا حتی اگر یک نفر به سراغ شما بیاید و پاسخ مناسب دریافت کند میتواند مخاطب جدید را برای شما بفرستد.

مرحله 7 : نیروهای بخش اجرایی کمپین را آموزش دهید

 یک کلاس توجیهی برای تمام افراد مشارکت کننده در جشنواره بگذارید و تمام موارد را برایشان توضیح دهید و به هر کدام برنامه مدون مختص به او را بدهید .

مرحله 8  :  اطلاعات را انتشار دهید 

از اولین روز شروع جشنواره تمام اطلاعات از پیش آماده شده را طبق جدول کاری انتشار دهید .

 

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که جذب مخاطب یک مرحله از فروش است و در مراحل بعدی باید مخاطب را متقاعد کنید که در صورت همکاری با شما منفعت خوبی خواهد داشت .

و فراموش نکنید کوچکترین گامهای اجرایی می تواند نتایج بزرگی داشته باشند .پس دقیق و صبور باشید .

 

و بدانید رشد سریع کسب و کار شما دردنیای دیجیتال امکان پذیر است .

 

از اینکه وب سایت ما را بازدید نموده اید و این مقاله را خواندید سپاسگزاریم .

افزایش سئو ,بازدید از سایت,صفحه اول گوگل


چگونه با تولید محتوا دیگران را به خود وابسته کنیم

آیا تا به حال اسم  شهرزاد قصه گو را شنیده ای ؟ آیا تا به حال قصه ای جذاب شنیده ای ؟ طوری که میخکوب داستانش شده باشی ؟ آیا میخواهی همانند آنها داستانی از شکست ها و موفقیت افسانه ای خود را تعریف کنی ؟ همان داستانی که میتواند مریدان و شاگردان زیادی را به دور تو جمع کند .

رازهای طراحی عنوان جذاب

مقاله ای علمی و پرمحتوا مینویسی ولی هیچ کس  آن را نمیخواند .

به همکاری چند نفر از دانشمندان حوزه  پزشکی مجله ای برای دانشجویان تولید ، چاپ و نتشر می کنید ولی دریغ از یک خرید !

چقدر برای تبلیغات هزینه کنیم؟

همراه گرامی ، سلام 

همه ما میدانیم که برای اینکه کسب و کار سودآوری داشته باشیم باید تبلیغات داشته باشیم . و همچنین میدانیم که تبلیغات هزینه دارد و بعضی از تبلیغات ها اثر بسیار پایینی دارندنظرهای شما

دوست عزیز ، نظر خودت را برایمان ارسال کن