0
Style Switcher
 • 1
 • 2
 • 3

تبلیغات چیست؟ شنبه, 26 مرداد 1398 , 0 نظر

آیا تا به حال برای فروش بیشتر،  بخش تبلیغات را در شرکت خود راه‌اندازی نموده‌اید ؟ یا اینکه از فردی خواسته‌اید که در این زمینه کمک کند؟ آیا برای تبلیغات اینترنتی محصول خود  اقدامی انجام داده‌اید ؟

اینها سئوالاتی بودند که از یک شخصی که برای بالا بردن فروش وب سایت خود به مجموعه ما مراجعه کرده بود پرسیدم و پاسخی که شنیدم این بود : "بله یک گرافیست حرفه‌ای استخدام کردم طرح‌های بسیار عالی طراحی میکند ولی فروش ما خیلی بالاتر نمیرود".

 

تبلیغات چیست و گرافیست کیست

 

به یاد دارم که در دوره بیزینس کوچینگ این سئوال‌ها را نیز مطرح کرده بودند و بیشتر افراد از جمله خود من هم همین پاسخ را داده بودیم ولی مربی دوره گفت که این اشتباه است و به همین خاطر در تجارت موفقیت کسب نمیکنید . تبلیغات باید به گونه‌ای باشد که یک هدف را دنبال کند یا فروشتان را بالا ببرد و یا برندتان را ماندگارتر نماید . و یک گرافیست کدام یک از این موارد را برای شما ضمانت می‌کند .بله حضور یک گرافیست در یک تیم تبلیغاتی بسیار موثر است ولی کافی نیست .

در آن روز پی بردم که تبلیغات و بازاریابی نیز دانشی است که سالها از آن دور مانده بودم و درواقع هزینه زیادی برای نیاموختنش پرداخت کردم پس تصمیم گرفتم جلوی این ضرر را بگیرم و بطور اصولی آن را بیاموزم .

همه ما روزانه با کلمات و اصطلاحاتی سروکار داریم که بنظرمان بسیار ساده و پیش پا افتاده هستند ولی زمانی که بخواهیم تعریفی از معنی و مفهوم آنها انجام دهیم نمی‌دانیم چه بگوییم و یا بنویسیم ؟! و تبلیغات هم از این دسته کلمات است .

از نظر بسیاری تبلیغات یعنی آگاهی رساندن برای وجود خدمات و محصولات مورد نیاز است . که خوب یکی از وظایف آن همین است .

تعریف تبلیغات :

تبلیغات ترغیب افراد برای انجام کاری است .

و بصورت های متفاوتی میتوان آن را اجرا نمود از طریق نمایش یک تصویر ، پخش یک صوت ، نوشتن متن جذاب در مورد موضوع مورد نظر و یا ترکیبی از همه روش ها باشد . این کار را یا میتوانید خودتان انجام دهید و یا اینکه به افرادی بسپارید. در هر دو حالت شما باید از استراتژی مناسب استفاده نمایید .

بعنوان مثال برای اینکه درک درستی از استراتژی تبلیغات داشته باشید بهتر است به سئوالی مانند "چه روش تبلیغاتی در صفحه اینستاگرام تان بکار برده اید ؟ " پاسخ دهیم.

خوب همه بخوبی میدانید که اینساگرام شبکه ای اجتماعی مبتنی بر تصویر به همراه متن است که قابلیت پخش فیلم کوتاه را نیز دارد . در این حالت برای اینکه افراد را ترغیب کنیم که فقط عضو دنبال کنندههایتان شوند کافی است شما هم آنها را دنبال کنید . اما اگر بخواهید آن ها را تبدیل به مشتری کنید باید پیامی واضح را با روشی جذاب به مخاطب هدف تان ارسال نمایید .

یک مثال :

محصول شما برای استفاده کودکان طراحی شده است در اینصورت تعیین کنید :

 1. مخاطب و یا مشتری اصلی شما چه کسانی میتوانند باشند ؟
 2. چه پیامی باید به مخاطب باید بدهید؟
 3. از چه روشی پیام را به مخاطب انتقال دهید ؟ در اینجا منظور از روش فقط نوع رسانه نیست بلکه نوع طراحی استراتژیک تبلیغ است .

 

تبلیغات محصولات کودکان

 

پاسخ ها :

 1. کودکان مصرف کننده هستند پس والدین آنها مخاطب اصلی هستند .
 2. پیام باید حاوی مطالبی باشد که به والدین نوید داشتن کودکی سرحال و شاداب تر را بدهد .
 3. با توجه به نوع رسانه ( که در اینجا شبکه اجتماعی اینستاگرام است ) یک تصویر جذاب در ابتدا و پخش یک کلیپ کوتاه تاثیرگذار به همراه یک عنوان متنی جذاب و در نهایت توضیح کوتاه که کنجکاوی مخاطب را منجر شود .

اگر مراحل بالا به درستی توسط افرادی ماهر صورت گیرد زمانی که تبلیغ نهایی آماده شد و در صفحه با افراد دنبال کننده‌اتان به اشتراک بگذارید  به سرعت در شبکه بزرگ اینترنت پخش میشود .

اما چرا بیشتر پیام‌های تبلیغاتی مورد استقبال قرار نمیگیرند ؟

دلایل شکست یک پیام تبلیغاتی :

از جمله دلایل اصلی آن :

 1. ارتباط با مخاطب نامناسب . یعنی اینکه بازار هدف خود را به اشتباه نشانه گذاری نمودید و باید در استراتژی جلب مخاطب تجدید نظر کنید . در مثال بالا اگرشما همواره در صفحات طنز به دنبال مخاطب و جذب دنبال کننده باشید مسلما گزینه مناسبی نیست زیرا والدین کودکان فرصت کمتری برای گذراندن در اینگونه صفحه ها دارند .ولی جستجو در صفحات مهدکودک ها و یا آموزش برای کودکان میتواند موثرتر باشد.
 2. طراحی پیامی غیرجذاب. اگر میخواهید پیامتان به سرعت در اینترنت و یا دهان به دهان پخش شود باید پیام خود را بر اساس بزرگترین خواسته مخاطبین خودتان طراحی کنید و از تصاویر و متن‌هایی استفاده کنید که مخاطب دوست دارد ببیند ، بشنود و بخواند . پیام های خشک بی روح که فقط جنبه علمی و یا اطلاع رسانی دارند مناسب نیستند .

توجه داشته باشید مهمترین عامل در طراحی و انتشار یک پیام تبلیغاتی شناخت مخاطب شما است و باید تحلیل درستی از علایق و خواسته‌های ایشان داشته باشید در اینصورت است که موثر خواهد بود .

و البته به این موضوع دقت کنید که فقط طراحی و انتشار آن از یک رسانه کافی نیست زیرا :

 • تبلیغات یک جریان همیشگی در کسب و کار باید باشد
 • و دوم اینکه با گسترش رسانه ها مخصوصا در اینترنت مانند شبکه‌های اجتماعی متفاوت ، فروشگاه‌‎های ایننترنتی ، وب سایت‌ها و... سرعت رشد رقیبان شما هم بسیار بالا خواهد بود.

 پس برای تبلیغات مجموعه خودتان براساس نوع محصول و توان مالی‌تان برنامه ریزی دقیق داشته باشید .

 

و بدانید رشد سریع کسب و کار شما دردنیای دیجیتال امکان پذیر است .

 

از اینکه وب سایت ما را بازدید نموده اید و این مقاله را خواندید سپاسگزاریم .

افزایش سئو ,بازدید از سایت,صفحه اول گوگل

 

 

فروش و بازاریابی بیشتر از آنکه به  روحیه و استعداد نیاز داشته باشد نیاز به دانش تبلیغ نویسی دارد.  کمک میکنم با استفاده از جدیدترین روش های تبلیغ نویسی هم فروشتان بیشتر شود و هم بتوانید قدم به قدم با فروش محصولتان ، برند خودتان را نیز بسازید و ماندگار کنید .


درآمد مناسب، فرزندان شاد، آرامش خانواده با تکنیک‌های بازاریابی محتوا؟!

این ایده از زمانی به ذهنم رسید که متوجه شدم چقدر برادرزاده ها و خواهرزاده هایم، با من بودن برایشان لذتبخش است و حتی موضوعات خصوصی را که هر کسی در سن نوجوانی فقط با دوستانشان مطرح میکنند قبل از هرکسی، با من درمیان میگذاشتند و یک روز...

مذاکره چیست؟ و اصول مذاکره در کسب و کار کدام است؟

وقتی با دوست‌‌ات در مورد یک گردش یکساعته صحبت می‌کنی یا اینکه با مادرت در مورد نحوه برگزاری میهمانی شب عید و چیدمان سفره هفت سین برنامه ریزی می‌کنی و حتی زمانی که با تعویض کننده روغن ماشین‌ات در مورد زمانبندی نوبت بعدی تعویض می‌پرسی در واقع...

بازاریابی محتوا چیست؟

خیلی از ما فکر میکنیم مفهوم بازاریابی، بازاریابی محتوا و فروش را می‌دانیم. البته در ابتدای مقاله نمی‌خواهم کسی را قضاوت کنمنظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن