0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

تبلیغ‌ نویسی چیست ؟ دوشنبه, 11 شهریور 1398 , 0 نظر

 

قبلا در مورد تبلیغات صحبت کردیم و گفتیم که تبلیغات دعوت به انجام دادن کاری است و این امر زمانی رخ میدهد که از ابزارهای گفتمان و ارتباطی مناسب بهره بگیریم .

از جمله این ابزارها ،استفاده مناسب از قدرت کلمات است و این یعنی همان تبلیغ نویسی .

تعریف تبلیغ نویسی :

تبلیغ نویسی هنر استفاده از کلمات برای دعوت به انجام کاری است به گونه ای که مخاطب در کوتاهترین زمان به دعوت ما پاسخ دهد . و هر چه فرد تبلیغ نویس از تجربه و مهارت بالاتری برخوردار باشد تعداد مخاطب بیشتری در مدت زمان کوتاه جذب می‌شوند .

آموزش تبلیغ نویسی

البته باید بدانیم که شاید فن تبلیغ نویسی ،به  تازگی در ایران بعنوان یک شغل شناخته شده است ولی در طول اعصار و قرنهای زیادی ، افراد تاثیر گذار در تاریخ بشری از آن بهره بردند و از این فن در راستای بهبود دنیا و یا تخریب آن استفاده کردند .

چگونه باید هنر تبلیغ نویسی را بیاموزیم و از آن استفاده نماییم ؟

همانطور که گفته شد تبلیغ نویسی هنر استفاده از کلمات برای متقاعد سازی دیگران است و برای اینکه بتوانید دیگران را متقاعد کنید

  • باید از لحن مناسب و علایق جامعه هدف بهره ببرید و برای انتخاب لحن و کلمات مناسب ، باید به جغرافیای مکانی و پیشینه تاربخی و فرهنگی جامعه هدفتان دقت کنید .
  • در مرحله بعد باید بر اساس موضوع خاصی که میخواهید تبلیغ‌‌اش را کنید به میل‌های انسانی جامعه هدفتان پاسخی مناسب بدهید.

 

میل‌ها و احساسات همه انسانها در تمام دنیا یکسان است میل‌هایی مانند میل به خانواده ، میل به سلامتی ، میل به قدرت ، میل به ثروت و استقلال مالی و ...

نقص  در هریک از این میل‌ها رنجی را برای انسان دارد بعنوان مثال خانواده‌ای که روابط خوبی بین اعضای آن نباشد همواره در حسرت داشتن کانون گرم خانوادگی است و از نبود آن رنج می‌برند . و یا فردی که درآمد مناسبی ندارد نداشتن پول کافی در جمع دوستان می‌تواند برایش درد آور باشد.

حالا شما برای متقاعدسازی این افراد باید بتوانید که این تلخی‌ها را به شادی تبدیل کنید مثلا باید آنها را نتقاعد کنید که اگر به حرف شما گوش کننند روابط خانوادگی بهتری خواهند داشت . با اینکه درآمد آنها بالاتر میرود.

چه کسانی باید تبلیغ‌نویسی را بیاموزند؟

بطور قطع کسانی که میخواهند در حوزه فروش و بازاریابی کار کنند و یا اینکه شغل تبلیغ‌نویسی را انتخاب کنند باید آن را بیاموزند اما بدانید که تبلیغ نویسی همانند فن بیان که در کیفیت کلی زندگی شما تاثیر میگذارد .

پدر و مادری را فرض کنید که بتوانند با کلمات فرزند خود را قانع کنند که با صداقت و تلاش در درس خواندن میتوانند به استقلال مالی و قدرت کافی برسند چقدر نسبت به والدینی که مدام از ابزار سرزنش کردن و توهین به شخصیت فرزندان استفاده میکنند در تربیت فرزندانشان موفق‌تر هستند.

یا اینکه همسرانی که به نیازهای عاطفی و پذیرش یکدیگر با مهارت پاسخ می‌دهد مشکلات زناشویی کمتری دارند و زندگی شادتری را سپری می‌کنند .

چه نوع مشاغلی می‌توانند بیشترین بهره را از تبلیغ‌نویسی ببرند ؟

بطور کلی تبلیغ‌نویسی 2  روش دارد :

  1. تبلیغ‌نویسی منطقی : در این نوع تبلیغ نویسی بر اساس واقعیت هایی که مشهود است و مزایای محصول مورد نظر متنی نوشته میشود که در این متن نحوه کاربرد ، مواد اولیه و مزایای استفاده کردن و معایب نداشتن آن در صنعت استفاده میشود .
  2. تبلیغ‌نویسی احساسی یا تبلیغ نویسی عصبی : که بر پایه پاسخ به احساسات انسان‌ها نوشته میشوند.

بعضی از تبلیغ نویس ها معتقدند که تبلیغ نویسی نوع دوم ( تبلیغ نویسی احساسی ) برای تعدادی از مشاغل خیلی خاص قابل استفاده نیست . این موضوع شاید درست به نظر برسد چطور میتوان محصولات یک تولیدی سرامیک را بر اساس یک میل‌های انسانی توصیف کرد ؟!

اما من معتقدم همین مشاغل سخت و غیر انسانی بر اساس میل‌های احساسی شکل گرفته و البته برای برخی از آنها باید زمان بیشتری صرف کرد.

 

از اینکه وب سایت ما را بازدید نموده اید و این مقاله را خواندید سپاسگزاریم .

 

 

 

فروش و بازاریابی بیشتر از آنکه به  روحیه و استعداد نیاز داشته باشد نیاز به دانش تبلیغ نویسی دارد.  کمک میکنم با استفاده از جدیدترین روش های تبلیغ نویسی هم فروشتان بیشتر شود و هم بتوانید قدم به قدم با فروش محصولتان ، برند خودتان را نیز بسازید و ماندگار کنید .


درآمد مناسب، فرزندان شاد، آرامش خانواده با تکنیک‌های بازاریابی محتوا؟!

این ایده از زمانی به ذهنم رسید که متوجه شدم چقدر برادرزاده ها و خواهرزاده هایم، با من بودن برایشان لذتبخش است و حتی موضوعات خصوصی را که هر کسی در سن نوجوانی فقط با دوستانشان مطرح میکنند قبل از هرکسی، با من درمیان میگذاشتند و یک روز...

مذاکره چیست؟ و اصول مذاکره در کسب و کار کدام است؟

وقتی با دوست‌‌ات در مورد یک گردش یکساعته صحبت می‌کنی یا اینکه با مادرت در مورد نحوه برگزاری میهمانی شب عید و چیدمان سفره هفت سین برنامه ریزی می‌کنی و حتی زمانی که با تعویض کننده روغن ماشین‌ات در مورد زمانبندی نوبت بعدی تعویض می‌پرسی در واقع...

بازاریابی محتوا چیست؟

خیلی از ما فکر میکنیم مفهوم بازاریابی، بازاریابی محتوا و فروش را می‌دانیم. البته در ابتدای مقاله نمی‌خواهم کسی را قضاوت کنمنظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن