0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

اولین اصل تبلیغ نویسی چهارشنبه, 3 مهر 1398 , 0 نظر

تبلیغ نویسی هنری است که تمام افراد به آن نیاز دارند شاید بگویید من که چیزی نمی فروشم من کارمندم !
درست است شاید شغل شما آموزش باشد و یک معلم در دبستان باشید شاید هم استاد فیزیک در دانشگاه و یا اینکه یک معلم خصوصی . پس چه نیازی به تبلیغ نویسی دارید ؟
بیایید کمی به عقب بازگردیم . به تعریف تبلیغ نویسی . در بخش ابتدایی آن گفتیم که :

 
"تبلیغ نویسی هنر استفاده از کلمات است "

 

 

معنی این جمله چیست ؟ و چه ربطی به کارهای روزمره  دارد ؟ خوب پاسخ من این است :

تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد

 

فرض کنید به تازگی به یک آموزشگاه رفته‌اید تا نقاشی یاد بگیرید شخصی که در صندلی کنارتان نشسته است را برای اولین بار میبیند . چطور میتوانید یک شناخت اولیه از او پیدا کنی ؟

مثل اینکه نام او چیست ؟

اهل کجاست ؟

اطلاعاتش در مورد نقاشی چقدر است ؟

آیا این شخص میتواند در کار نقاشی به شما کمک کند ؟

آیا میتوانید دوستان خوبی برای هم باشید ؟

 

مسلما برای فهمیدن همه این اطلاعات باید با او صحبت کنید . و هرچه مهارتش در معرفی خودش بیشتر باشد بهتر و سریعتر میتوانید تصمیم بگیرید که آیا میتوانید با او دوست و یا همکار شوید یا نه .

حالا فرض کنید او نتواند با سخنانش شما را به خودش جلب کند و حتی شاید در نقاشی مهارت و یا استعداد بیشتر از شما داشته باشد ولی نتواند به شما درست توضیح بدهد و مشکلات احتمالیتان را برطرف کند .به نظراتان چقدر احتمال دارد که بتوانید با او دوست صمیمی شوید ؟

احتمالا با او دوست نمیشوید .

پس هرچقدر ما در بیان مطالب مهارت بیشتری داشته باشیم دوستان و همکاران بیشتری خواهیم داشت نه تنها در زندگی اجتماعی‌مان بهتر هستیم بلکه در کار و کسب درآمد هم موفق تریم .

مسلما یک معلم که مطالب درسی را با خلاقیت و زبان قابل فهم و ساده بیان میکند بهتر از یک معلم است که فقط از عبارت علمی و کلمات خشک استفاده میکند است .


دقت کردی چه اتفاقی افتاد ؟ بگذار برایت بگویم . با یک ضرب المثل کوتاه و ساده اثبات کردیم که همه ما به آموختن تبلیغ نویسی نیاز داریم تمام 3 پاراگراف بالا مغزش همین بود " تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد  " و این همان موضوعی که در این مقاله میخواستیم در موردش صحبت کنیم .

اولین چیزی که در تبلیغ نویسی مهم است این است که مطالب را ساده و تا حد امکان کوتاه بیان کنیم . ساده ،کوتاه و پرمغز .

ساده بودن به این معنی که از کلمات روزمره و پر کاربرد بین مردم  استفاده کنیم مثلا در همین جمله میتوانستم بنوسیم :

ساده بودن یعنی از کلمات پرکاربرد در جامعه استفاده نمایید.

کدامشان بهتر فهمیده میشود و با کدام بیشتر احساس صمیمیت می‌کنید ؟

کوتاه بودن آن نیز باعث میشود که مطلب شما در ذهن طرف مقابلتان بیشتر بماند به خاطر سپردن یک جمله کوتاه 3 کلمه‌ای نیز راحت‌تر از یک جمله 10 کلمه‌ای است .

و موضوع مهمتر این است که این سادگی و کوتاه بودن باید مغز مطلب را برساند و خواننده و یا شنونده متوجه مفهوم عمیق آن شود.

مثال عینی این اصل همان ضرب المثل ها هستند آنها توسط ما آدمها نسل به نسل گفته شده تا به ما رسیده و از ما هم به فرزندانمان انتقال می‌یابد و کسی بطور خاص مسئولیت انتقال آن را برعهده نگرفته است و فقط به خاطر سادگی ،کوتاه بودن و پرمغز بودنشان نسلها زنده ماندند و نقل مجالس شدند .

 

 

فروش و بازاریابی بیشتر از آنکه به  روحیه و استعداد نیاز داشته باشد نیاز به دانش تبلیغ نویسی دارد.  کمک میکنم با استفاده از جدیدترین روش های تبلیغ نویسی هم فروشتان بیشتر شود و هم بتوانید قدم به قدم با فروش محصولتان ، برند خودتان را نیز بسازید و ماندگار کنید .


درآمد مناسب، فرزندان شاد، آرامش خانواده با تکنیک‌های بازاریابی محتوا؟!

این ایده از زمانی به ذهنم رسید که متوجه شدم چقدر برادرزاده ها و خواهرزاده هایم، با من بودن برایشان لذتبخش است و حتی موضوعات خصوصی را که هر کسی در سن نوجوانی فقط با دوستانشان مطرح میکنند قبل از هرکسی، با من درمیان میگذاشتند و یک روز...

مذاکره چیست؟ و اصول مذاکره در کسب و کار کدام است؟

وقتی با دوست‌‌ات در مورد یک گردش یکساعته صحبت می‌کنی یا اینکه با مادرت در مورد نحوه برگزاری میهمانی شب عید و چیدمان سفره هفت سین برنامه ریزی می‌کنی و حتی زمانی که با تعویض کننده روغن ماشین‌ات در مورد زمانبندی نوبت بعدی تعویض می‌پرسی در واقع...

بازاریابی محتوا چیست؟

خیلی از ما فکر میکنیم مفهوم بازاریابی، بازاریابی محتوا و فروش را می‌دانیم. البته در ابتدای مقاله نمی‌خواهم کسی را قضاوت کنمنظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن