0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

راز بزرگی که سئو کارها به شما نمیگویند پنجشنبه, 2 آبان 1398 , 1 نظر

میخواهید رازی را که مجموعه خودمان آن را تجربه کرده بدانید تا در هنگام انتخاب روش مناسب برای بالابردن فروش از فروشگاه اینترنتی اتان به شما کمک کند ؟!

فکر کنم جوابتان بله باشد .

پس این مقاله را تا آخر بخوانید .

نمیدانم شما هم صاحب کسب و کار اینترنتی و یا همان فروشگاه اینترنتی هستید یا نه ؟ و اگر هم سایت فروشگاهی دارید آیا فروش مناسبی دارد یا نه ؟

در هر صورت مجموعه ما به خاطر نوع شغلی اش، با صاحبین فروشگاه های اینترنتی زیادی در ارتباط است  این افراد با وجود هزینه های زیادی که انجام دادند و حتی چند سال هم از تاسیس سایت فروشگاه اشان هم  میگذرد فروش مناسبی ندارند و این موضوع برای بعضی از دوستان عزیزمان تا جایی پیش رفت که نمیتوانستند هزینه های نگهداری از سایت را پرداخت کنند و به همین خاطر فروشگاه اینترنتی را رها کردند و دوباره به همان فروش سنتی پرداختند .

در بین این افراد، مدیرانی هستند که سعی میکنند از دانش های بروز و سبک تبلیغاتی جدید برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنند و به  جای پاک کردن مسئله ( یعنی کنار کذاشتن وب سایت فروشگاهی ) آن را حل کنند و یک سئوال مهم  را از کارشناسان وب میپرسند :

سئوال : چرا فروش اینترنتی ندارم ؟

ممکن است شما هم این سئوال را از کسی پرسیده باشید و به احتمال زیاد باید پاسخی شبیه به متن زیر را شنیده باشید :

بازدیدکننده سایت شما پایین است و سایت شما در صفحه اول گوگل نیست و تنها راه حل آن سئو سایت شماست .

این مطالب را خود ما هم در مشاوره هایی به مشتریان گرانقدرمان بیان می کردیم .

این مدیران که به دنبال راه حل مسئله بودند پس از تحقیق با یک سئوکار قرارداد می بستند و به سئو سایت خود میپرداختند . تا قبل از سال 94 ، این راه حلی مناسب به نظر میرسید چون هم هزینه پایین تری داشت و هم اینکه تعداد رقبا در فروش آنلاین بسیار کم بود . و مجموعه ما هم جزء همین دسته بود . اما از سال 95 به بعد ورق برگشت .

هزینه های سئو روز به روز بالا رفت و تا جایی که هزینه های آن برای یک وب سایت کوچک هم ماهانه دریافت می شود . و در امسال هزینه سنو بین 1.5 تا 2 میلیون تومان در ماه است و این هزینه شامل هزینه طراحی گرافیکی بنر ها ، فیلم ها و تیزرهای تبلیغاتی و تبلیغات در صفحات اجتماعی اینفلوئسرهای معروف نمی شود .

و اگر بخواهیم آنها را هم حساب کنیم هزینه نگهداری و بروز رسانی سایت چند برابر میشود و البته همه ما میدانیم که سئو یک فرآیند زمانبر است و حدلقل بین 9 ماه تا یک سال باید منتظر باشیم . اما بعد از این زمان هم به فروش مورد نظر نمیرسیم  مثلا ممکن است از بین 1900 بازدید کننده 2 نفر خرید کنند ! واقعا چرا ؟

و این همان راز بزرگی  است که سئوکارها به شما نمیگویند . آنها در هنگام مشاوره و عقد قرارداد فقط بر روی تعداد بازدیدکننده بحث و تعهد میکنند . و به شما نمیگویند که ممکن است با وجود بازدیدکننده های بیشتر ، فروش شما خیلی بالا نرود و حتی ممکن است هزینه سئو را نیز بدست نیاورید .

البته یک نکته را توجه کنید در اینجا قصد نداریم که ازرش  سئو را پایین بیاوریم و خدای نکرده سئوکاران عزیز را زیر سئوال ببریم . زیرا سئو چیزی بیشتر از بهینه سازی سایت ، ساخت بک لینک های باکیفیت و تولید محتوا نیست . بهینه سازی سایت کار متخصصان برنامه نویس  یا کدنویس های HTML  و  وبمستر سایت  است . ساختن بک لینک هم در تخصص کسانی است که به وبگردی علاقمند هستند و حداقل روزانه 5 الی 6 ساعت در شبکه های اجتماعی و وب سایت های دیگر جستجو می کنند . و سایت شما را به دیگران معرفی میکنند .

در بین اینها تولید محتوا است که بازدیدکننده را نگه میدارد زیرا بازدیدکننده به خاطر موضوع دلخواه خود وارد سایت شما میشوند ولی آیا این محتواها باعث فروش هم میشوند ؟! این سئوالی نیست که سئوکار به آن جواب دهد زیرا مسئولیت آنها تنها پربازدید کردن سایت شما است و در بین بازدیدکنندگان هم خریدارنی وجود دارد . و حتی ممکن است که بعد از انجام سئو، اوضاع فروش هم خوب بنظر برسد ولی بعد از حساب و کتاب متوجه شویم که هزینه ها با درآمد بدست آمده همخوانی ندارد .

در مقابل ممکن است به وب سایت های نوپایی برخورد کنیم که خیلی سریع به فروش مناسبی رسیدند و یا اینکه بسیار هم معروف شدند و در اینجاست که بعنوان یک مدیر سئوال دوم را مطرح میکنیم ؟

سئوال : چرا بعضی از وب سایت ها سریع پربازدید و معتبر می شوند ؟

اولین چیزی که به ذهنمان میرسد این است که سئوکار خوبی استخدام نکردیم و به دنبال سئوکار دیگر میگردیم و اگر خوش شانس باشیم و یک متخصص سئو پاسخ اصلی را به ما بدهد حداقل زمان کمتری را از دست میدهیم .

خوب برگردیم به پاسخ سئوکار خوب خودمان .

پاسخ سئوکار متعهد به شما این است که باید تبلیغات بیشتری و موثرتری انجام دهید و سپس به شما پیشنهاد میکنند از یک آژانس تبلیغاتی حرفه ای مشاوره بگیرید .

خوب البته قدرت تبلیغات بر هیچکدام از ما پوشیده نیست و میدانیم حداقل در کوتاه مدت فروش مان را بالا میبرد ولی یک موضوع مهم را در همان ابتدا مشاوره آژانس تبلیغاتی به ما یادآوری میکند  که برای تبلیغات موثر باید مبلغی بالای 100 میلیون تومان در نظر بگیرید . یعنی 100 میلیون هم ممکن است کم باشد !

و حتی مثالهایی از وب سایت های جدید مانند علی بابا را می آورند که با وجود رقیبان کهنه کار و بزرگ ، با تبلیغات میلیاردی توانستند آنها را کنار بزنند و خودشان برند معروف در حوزه کاری اشان شوند .

خوب فکر کنم بتوانید چهره مدیر یک شرکت کوچک را در هنگام شنیدن این مبلغ  تصور کنید . و اگر هم قوه تصور کمی دارید سعی کنید تصویر خودتان را موقع شنیدن این موضوع در آینه ببینید .

این هزینه از  عهده بسیاری از شرکتهای کوچک خارج است و توان پرداخت ندارند .و اگر هم بتوانند آن را بپردازند چه ضمانتی برای موفق بودن آن است آیا حداقل خود هزینه را باز میگرداند ؟! و این ضمانتی است که اکثر آژانس های تبلیغاتی در مورد آن صحبت نمیکنند .

حالا سئوال سوم را من از شما خوانندگان گرامی میپرسم :

آیا باید در همین نقطه متوقف شویم و یا اینکه زیر بار قرض و وام سنگین برویم و یا راه حل بهتری هم وجود دارد ؟

از شما خواننده گرامی میخواهم که در بحث ما شرکت کنید . پاسخ های خودتان را از طریق بخش ارسال نظر بفرستید تا با همراهی شما دوستان گرامی در آینده ای نزدیک به این پرسش مهم نیز پاسخ بدهیم .

فروش و بازاریابی بیشتر از آنکه به  روحیه و استعداد نیاز داشته باشد نیاز به دانش تبلیغ نویسی دارد.  کمک میکنم با استفاده از جدیدترین روش های تبلیغ نویسی هم فروشتان بیشتر شود و هم بتوانید قدم به قدم با فروش محصولتان ، برند خودتان را نیز بسازید و ماندگار کنید .


هر هفته تخم مرغ طلا جایزه می دهیم !!!

به نظر شما قرعه کشی جوایز سنگین چند درصد فروش شما را بالا می برد؟

آیا میتوان برای افزایش درآمد حداقل 1.0000.000.000 ( یک میلیاردی در مدت کوتاه ) روی همچین تبلیغی حساب باز کنیم؟

محتوا پادشاه هـ - نیـ - ست

به تولید محتوا بیشتر توجه کنید چون "محتوا پادشاه است". این جمله ای است که این روزها از تمام متخصصین تجارت الکترونیک میشنویم ولی آیا واقعا میتوانیم با تولید محتوا  به درآمد 10.000.000+ در ماه برسیم؟ 

 نظرهای شما

08/11/1398

توی کشور ما ارتباطات و فروش از طریق افراد با نفوذ بیشترین بازدهی را دارد

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن