0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

معمای ثروت تنها کلید موفقیت !؟ دوشنبه, 8 اردیبهشت 1399 , 0 نظر

 معمای ثروت ، یک معمای بسیار ساده است ولی جالب اینکه تقریبا 97 درصد افراد به آن پاسخ اشتباه میدهند و اگر بتوانی آن را حل کنی راه حل ثروتمند شدن را میاموزی قبل از اینکه به معمای ثروت بپردازم از تو دوست عزیز میخواهم که به سئوالات زیر و ماجرای بعد از آن توجه کن.

 

آیا تا به حال در مورد قانون جذب شنیده ای ؟

آیا تا به حال از آن استفاده کردی ؟

آیا تا به حال درباره هیپتوتراپی و کاربرد آن در  تغییر ذهنیت شنیدی ؟

احتمالا بله، حداقل فکر کنم نام قانون جذب و فیلم راز را شنیده باشی .

در این فیلم، سعی میکند معمای ثروت را حل شده بنامد و بگوید که تو هم میتوانی با قانون جذب آن را بدست بیاوری ! البته در این فیلم و حتی کتابش نمیگوید چطور !

بازار آموزش قانون جذب، بعد از نمایش این فیلم و چاپ کتاب آن بسیار گرم شد. حتما تو هم مانند من پیام های زیادی از طریق شبکه های اجتماعی، تلگرام و ... در مورد کلاس های آن دریافت کردی و فکر کنم که به این زودی از آن خلاص نشویم .

آیا تا به حال در این کلاس ها شرکت کرده ای ؟ تو را نمیدانم ولی به یاد دارم یکی از دوستان نزدیکم در یک دوره قانون جذب شرکت  کرده بود .

تا مدتی بسیار سرحال و پرانرژی بود و میگفت  زندگی ام در حال تغییر است و به زودی تمام زندگی ام تغییر میکند.  وقتی به او نگاه میکردم هیچ تغییری نمیدیدم.

او همچنان هر روز صبح زود بیدار میشد در صف اتوبوس می ایستاد به سر کار میرفت و بعد هم برمیگشت . درآمد ماهانه اش هم نه تنها تغییری نکرده بود بلکه کمی کمتر هم شده بود چون اوضاع اقتصادی شرکت خوب نبود .

او حتی کتاب خوان هم نشده بود . مثل سابق تنها تفریحش دیدن فیلم بود .بدون هیچ برداشتی از آن فقط برای سرگرمی.

اما او همچنان معتقد بود که زندگیش در حال تغییر است .

ولی واقعیت این بود که  این تغییر فقط یک توهم در ذهنش بود !

با این حال باز هم برایش خوشحال بودم چون حس خوبی داشت و پر از انرژی مثبت بود .

 

اما بعد از مدتی شاید حدود 7 یا 8 ماه دوباره همانند قبل شد بی انگیزه ، بیشتر اوقات افسرده و حتی کمی هم سرخورده تر از قبل شد چون نمیتوانست درک کند چرا قانون جذب نتوانست به او کمک کند ؟

مدام این سئوال را از خودش و اطرافیانش میپرسید ؟!

نظر تو چیست ؟ واقعا قانون جذب وجود دارد ؟

قبل از اینکه به پاسخ این سئوال برسیم بهتر است با این پیش زمینه در مورد داستان دوست من، به معمای ثروت بپردازیم .

معمای ثروت مثل حل مسئله زیر هست . اگر بتوانی آن را حل کنی میتوانی ثروتمند هم شوی .

معما : مادر امیر در کیف مدرسه اش 5 سیب گلاب کوچک گذاشت چون امیر سیب خیلی دوست دارد . قبل از اینکه زنگ تفریح شروع شود بوی سیب گلاب، همکاسی امیر را که کنارش نشسته بود  خیلی به هوس انداخت خیلی دلش میخواست از سیبها بخورد امیر متوجه شد پس به او گفت که چند سیب آورده و میتوانند با هم بخورند .

زنگ تفریح خورد امیر ظرف سیب ها را درآورد بغل دستی امیر گفت که میتوانم 2 تا از سیب‌هایت را بخورم امیر لبخندی زد و گفت حتما .

حالا سئوال اینجاست که برای امیر چقدر سیب باقی می ماند ؟

خیلی ساده است مگر نه ؟ حالا آن را برای خودت حل کن .

اولین بار که به این معما برخوردم به شکل زیر حل کردم :

راه حل رایج در درس ریاضی است و به راحتی حل میشود امیر 5 سیب دارد و 2 سیب را همکلاسی اش میخواهد بخورد  3=2-5  ( پنج منهای دو میشود سه ) یعنی  3تا سیب برای  امیر میماند .

این پاسخی است که در درس ریاضیات یاد گرفتیم و هیچ وقت هم نمی توانیم بگوییم که نادرست است .

ولی این پاسخ در دنیای واقعی اصلا درست نیست .

پاسخ آن 5 سیب است . میدانی چرا ؟

چون اگر به متن معما دقت کنی همکلاسی امیر 2 سیب میخواهد ولی ممکن است 2 سیب را برندارد در این معما او فقط تصمیم گرفته که 2 سیب بخورد و کاری انجام نداده پس امیر همچنان 5 سیب دارد!!!

شاید این موضوع تو را عصبانی کرده باشد و با خود بگویی که وقتت را گرفتم ولی دوست من دلیل اینکه فقط بین 3 تا 5 درصد مردم دنیا بیشتر ثروت دنیا را در اختیار داشته باشند همان انجام دادن به کارهایی که بلد هستند و یا یاد میگیرند .

یعنی تفاوت افراد موفق با افراد معمولی فقط اجرایی کردن تصمیماتشان است .

تصمیم میگیرند مطالعه میکنند ایده میدهند و ایده خود را با تمام مشکلاتش اجرایی میکنند .

چرا بیشتر افراد تصمیم خود را اجرا نمیکنند ؟

اگر به اطرافت دقت کنی اکثر افراد مشتاق  هستند که فقط بیاموزند . در اطرافت چند مدیر  را میشناسی که بنا به سالها تجربه و آموزش فهمیده است توبیخ و بی احترامی به کارمندان باعث بی انگیزه شدن کارمندان و ایجاد جو متشنج میشود ولی باز هم به رفتار خودش ادامه میدهد ؟

چند خانم در بین اطرافیانت هستند که خیاطی یاد گرفتند ولی باز هم حتی یک پیراهن خانگی را میخرند و یا اینکه کوتاه کردن یک شلوار را هم به خیاطی سر کوچه میسپارند ؟

اگر بگردی مواردی زیادی شبیه این مثال ها  میتوانی ببینی . دلیلش فقط این است که وقتی آموزش میبینی حس موفقیت را تا حدی احساس میکنی حالت خوب میشود ولی برای اینکه این حس دائمی شود باید آنچه را که یاد گرفتی اجرا کنی .

اجرایی کردن آموزه ها سخت است در بین راه شاید به یک استثنا برخورد کنی شاید درست انجام ندهی و شکست بخوری باید کمتر بخوابی بیشتر فکر کنی و اشتباهات مسیر را اصلاح کنی و دوباره از نو شروع کنی .

میبینی به همین خاطر 95 تا 97 درصد مردم دنیا سعی میکنند فقط به دنبال حس گذرا باشند تا کمتر سختی بکشند .

اما علت استقبال مردم از قانون جذب چیست ؟

اغلب ما به خاطر داشتن حس گذرا موفقیت، فقط در کلاس های آموزش شرکت میکنیم ولی چون این کلاس ها برایمان درآمد مالی و یا اعتبار اجتماعی نمی آورد در کنار آموزش های مکرر به کلاس های قانون جذب هم میرویم تا شاید از دنیا بخواهیم و او به ما بدهد بدون اینکه زحمت زیادی برای ما ایجاد کند!

اما در دوره های جذب  فقط با تکرار  جملات انگیزشی و درخواست کلامی  از طبیعت به نوعی احساس شادی کاذب و توهم موفقیت را حس کنیم و برای اینکه این حس ادامه دار شود به انجام این کارها ادامه میدهیم البته اگر بتوانیم از پس هزینه های آن بربیاییم !!!  البته اگر دختر باشی راحتتر به اینکار میتوانی ادامه دهی .

 

برای موفق شدن فقط درخواست کردن کافی نیست حتی در طبیعت . در طبیعت هر موجودی برای زندگی بهتر باید انرژی صرف کند ، و بهای داشته های خود را بپردازد .

حتی دعا کردن تنها هم تاثیری ندارد اگر دعا کنی که دوست بیمارت خوب شود شاید معجزه ای رخ دهد ولی اگر به آن معجزه هم دقت کنی بعد از اینکه درمانهای زیادی انجام شد و نذورات زیاد به فقرا و ... دعایت پذیرفته میشود که البته معجزه هم خیلی به ندرت در دنیا اتفاق میفتد!

میخواهی بدانی چه دعایی باعث ثروتمند شدن و موفقیت تو میشود ؟

من ، تو و یا هر کسی دیگری که میخواهیم به موفقیت دلخواه خود برسیم باید تلاش کنیم و در مسیر موفقیت خسته نشویم پس بهترین دعا برای موفقیت این است که اولا از خدا بخواهیم مسیر درست را به ما نشان دهد و دوم اینکه از او بخواهیم به ما اراده لازم برای تحمل سختی های مسیر موفقیت را بدهد .

 

فروش و بازاریابی بیشتر از آنکه به  روحیه و استعداد نیاز داشته باشد نیاز به دانش تبلیغ نویسی دارد.  کمک میکنم با استفاده از جدیدترین روش های تبلیغ نویسی هم فروشتان بیشتر شود و هم بتوانید قدم به قدم با فروش محصولتان ، برند خودتان را نیز بسازید و ماندگار کنید .


هر هفته تخم مرغ طلا جایزه می دهیم !!!

به نظر شما قرعه کشی جوایز سنگین چند درصد فروش شما را بالا می برد؟

آیا میتوان برای افزایش درآمد حداقل 1.0000.000.000 ( یک میلیاردی در مدت کوتاه ) روی همچین تبلیغی حساب باز کنیم؟

محتوا پادشاه هـ - نیـ - ست

به تولید محتوا بیشتر توجه کنید چون "محتوا پادشاه است". این جمله ای است که این روزها از تمام متخصصین تجارت الکترونیک میشنویم ولی آیا واقعا میتوانیم با تولید محتوا  به درآمد 10.000.000+ در ماه برسیم؟ 

 نظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن