0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

چطور مثل کمپانی بنز کمپین تبلیغاتی طراحی کنیم ؟ سه شنبه, 24 تیر 1399 , 0 نظر

- همیشه یادتان باشد که حتما بودجه تبلیغاتی را از همان ابتدای شروع کسب و کار در نظر بگیرید و در نظر داشته باشید که تبلیغات اثرگذار طراحی کنید .

- ببخشید استاد منظورتان از تبلیغات اثرگذار چه نوع تبلیغاتی هست ؟

- تبلیغاتی مثل این ! با دقت نگاه کنید کوتاه ، ساده ،  اثرگذار . 

و نمایش یکی از تیزرهای تبلیغاتی شرکت مرسدس بنز .....

مکالمه بالا تجربه من در کلاس بیزینس کوچینگ بود . در آن زمان دوره مقدماتی تبلیغ نویسی را گذارنده بودم ولی باز هم  این موضوع که چنین تبلیغ زیبا و کوتاهی چطور به ذهن کارشناس تبلیغاتشان رسیده ذهنم را مشغول کرده بود . در آن زمان گمان میکردم که خلاقیت در تبلیغات ذاتی است و فقط تعداد اندکی از آن بهره بردند .

اما حالا اینطور فکر نمیکنم چون افراد بسیار زیادی را در کشورهای پیشرفته دیدم که چنین خلاقیت هایی دارند و حتی فهمیده ام که تبلیغات و نرومارکتینگ یکی از رشته هایی است که در آن کشورهای بطور جدی به آن توجه میکنند . 

بهتر است از این بحث های کلیشه ای بگذریم و به آموزش نحوه پیداکردن یک موضوع جذاب برای تبلیغات بپردازیم .

واقعیت این است که تبلیغ نویس حرفه ای قبل از اینکه شروع به تولید تیزر و یا بنرگرافیکی و ... کند تحقیقات کاملی در مورد خریدار انجام میدهد و بعد با دانش تبلیغ نویسی یک سناریو مینویسد و بعد این سناریو را میتواند به صورت متن تبلیغاتی ، بنر گرافیکی و یا فیلم در بیاورد . شرکت های بزرگ تبلیغات دنیا نیز از همین روش برای انجام امور تبلیغاتی خود و مشتریانشان استفاده میکنند . 

امروز یکی از تبلیغ های موفق شرکت مرسدس بنز را با هم تحلیل میکنیم و نحوه طراحی آن را بررسی میکنیم. بعد از دیدن این فیلم به خوبی میتوانید درک کنیدکه دانش روانشناسی چقدر در حوزه تبلیغات مهم است . در این تبلیغ از یک دیزایر ( میل  و یا غریزه  انسانی ) استفاده شده است  .

دوست من اگر دوست داری یک ماشین بنز بخری پیشنهاد میکنم حتما قبلش این ویدیو را ببین . البته من خودم بنز دوست ندارم وگرنه پولش مهم نیست !!!  wink

 

 

فروش و بازاریابی بیشتر از آنکه به  روحیه و استعداد نیاز داشته باشد نیاز به دانش تبلیغ نویسی دارد.  کمک میکنم با استفاده از جدیدترین روش های تبلیغ نویسی هم فروشتان بیشتر شود و هم بتوانید قدم به قدم با فروش محصولتان ، برند خودتان را نیز بسازید و ماندگار کنید .


هر هفته تخم مرغ طلا جایزه می دهیم !!!

به نظر شما قرعه کشی جوایز سنگین چند درصد فروش شما را بالا می برد؟

آیا میتوان برای افزایش درآمد حداقل 1.0000.000.000 ( یک میلیاردی در مدت کوتاه ) روی همچین تبلیغی حساب باز کنیم؟

محتوا پادشاه هـ - نیـ - ست

به تولید محتوا بیشتر توجه کنید چون "محتوا پادشاه است". این جمله ای است که این روزها از تمام متخصصین تجارت الکترونیک میشنویم ولی آیا واقعا میتوانیم با تولید محتوا  به درآمد 10.000.000+ در ماه برسیم؟ 

 نظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن