0
Style Switcher
 • 1
 • 2
 • 3

چطور با ایمیل مارکتینگ، مشتری بیشتری پیدا کنیم؟ دوشنبه, 3 شهریور 1399 , 0 نظر

موضوع  ایمیل : دعوتنامه حضور در نمایشگاه فناوری و تجارت الکترونیک

شرکت آرادین پرداز ، یک مجموعه با سابقه در زمینه تجارت الکترونیک است که میتواند به شما در افزایش فروش اینترنتی کمک کند.

از اینرو مدیریت مجموعه آرادین پرداز از شما دعوت میکند که از غرفه این مجموعه در نمایشگاه     فناوری و تجارت الکترونیک دیدن نمایید .

منتظر دیدار شما هستیم .

با سپاس

مدیریت اجرایی شرکت آرادین پرداز

 

در روز چند ایمیل با ادبیات اداری و رسمی و با اطلاعات کلی  مانند متن بالا دریافت میکنیم ؟ چقدر برایمان جذاب است ؟

از ایمیل باکس شما خبر ندارم اما من بیش از 10 ایمیل تبلیغاتی در روز دریافت میکنم !!! همه آنها را قبل از باز کردن به سطل زباله میفرستم مگر در 2 حالت زیر باشند :

 1. عنوان و یا موضوع جذابی داشته باشد .
 2. ارسال کننده جزء افرادی باشد که در گذشته برای من و مجموعه ام منفعتی داشته است .

مثال از حالت اول مانند موضوع ایمیل بالاست  یعنی تجارت الکترونیک که در عصر ما بسیار داغ و جذاب است و تقریبا هر کارآفرینی و یا هر کسی که تمایل به درآمد بالا دارد به آن فکر میکند پس اگر این ایمیل را چنین فردی دریافت کند آن را باز میکند متن را میخواند و  به احتمال 60 تا 70 درصد  بازدید از نمایشگاه  را جزء برنامه های کاری خود میگذارد. اما  تا چه حد ممکن است آدرس غرفه شما را یادداشت کند تا در بازدید از نمایشگاه به آنجا بیاید؟

در حالت عادی تقریبا احتمالش صفر است  اگر هم به یک مشتری که شما را به خاطر دارد ارسال کنید احتمال آن زیر 50% است مگر اینکه جزء برند محبوب او باشید . ( یعنی حالت دوم که منفعتی برای گیرنده ایمیل داشته باشیم البته امکان رخ دادن این حالت هم بسیار کم است چون اگر اینچنین بود الان یک برند معروف بودید و اگر برند معروف بودید در حالت اول نیز نرخ بازکردن ایمیل بالا بود ).

اگر بخواهیم نتیجه گیری مدیریتی انجام دهیم ارسال چنین ایمیل هایی فقط باعث مصرف بی نتیجه بودجه تبلیغاتی میشود .

اگر من به جای شما بودم از ارسال آنها جلوگیری میکردم ( یعنی قید استفاده از ایمیل مارکتینگ برای جذب مشتری و برندسازی را میزدم ) تا حداقل در این اوضاع اقتصادی که هر روز نرخ ارز و طلا بالا میرود صرفه جویی نقدی برای مجموعه خودم انجام دهم .

اگر هم جزء افرادی هستی که به انجام تبلیغات پایبند هستی ولی محتوای تبلیغاتی بنظرت خیلی مهم نیست میتوانی انجامش دهی و امیدوارم روزی برایت نتیجه داشته باشد !

خب شاید باخودت میگویی این را هم که خودم میدانستم اگر مرد راهی ، راه حلش را هم بگو !!!
خیلی خوب است که راه حل را میخواهی پس با من همراه باش ولی قبل از آن باید بگویم که من یک خانم هستم .smiley

باید بگویم این مقاله را نوشتم که یک راه حل ارائه دهم و این راه حلی است که اول یاد گرفتم و بعد اجرا کردم و چون تجربه خوبی برایم داشت در این مقاله به شما هم نشان میدهم . بسیار خب برگردیم به موضوع ارسال ایمیل دعوتنامه .

 

ایمیل چیست و چگونه با ایمیل مارکتینگ به برندسازی خود کمک کنیم ؟

 ایمیل همان نامه است .  از قدیم نامه ها یا برای برقراری ارتباط احساسی بین افراد رد و بدل میشد و یا برای رساندن یک پیام .

نامه هایی  هم که حاوی پیام و یا دستور و یا ارائه گزارش نوشته میشد نامه هایی بسیار کوتاه بودند و به یک فرد خاصی ارسال میشدند . خواندن آن جزء وظایف شخص بوده و اگر فرد مورد نظر آن را باز نمیکرد ممکن بود عواقب بدی را تجربه کند پس مجبور به خواندنش بود نامه های اداری امروز هم همین وضعیت را دارند.

حالا فرض کنید یک نامه دعوتنامه برای عروسی به سبک نامه های اداری خشک نوشته شود و برای شما ارسال گردد چه حسی به آن دارید ؟

اگر به فرض محال  ناراحت نشوید برایتان بی اهمیت خواهد بود و حتی اگر از نزدیکان عروس و داماد نباشید شاید اصلا هیچ برنامه ای برای رفتن به مراسم هم نداشته باشید.

نامه های تبلیغاتی امروزی که از طریق شبکه های اینترنتی و پیام رسان ها ارسال میشوند (یعنی همان روش ایمیل مارکتینگ ) هم شبیه همین دعوتنامه عروسی هستند، دریافت کننده هیچ اجباری برای باز کردن ، خواندن و اقدام کردن ندارد.

اگر موضوع جذاب باشد ممکن است باز کند ولی آیا اقدامی هم انجام میدهد ؟

امکان اقدام کردن هست ولی به چند شرط :

 1.  احساس کند این فرستنده بطور خاص برای او  و یا  برای افرادی با تخصص و علاقمندی او  ارسال کرده است. باید به او نشان دهید که به تخصصش ، علاقمندیش و انتخابش احترام میگذارید.
 2. و در مرحله بعدی باید به او نشان دهید که اقدام کردن برای او منفعتی دارد در این حالت باید محرکی را در متن ایمیل برایش ارسال کنید مثلا تعداد متخصص هایی که با انجام پیشنهاد شما به درآمد بالا رسیدند و یا مشهور شدند و ....

اگر بتوانید این دو شرط را باهم برقرار کنید البته با متنی دوستانه و روان ، دریافت کننده احساس غرور میکند که شما او را قبول دارید و همچنین میفهمد از نظر شما وقتش با ارزش است در این حالت در مقام یک انسان سعی میکندبه نحوی این حس خوب را به شما برگرداند . پس یک اقدامی انجام میدهد.

این اقدام شاید کاری که شما از او خواستید باشد و یا اینکه ایمیل رابه دیگران ارسال میکند یا به وب سایت شما سر میزند و در بدترین حالت نام شما را در ذهنش حک میکند و ممکن است یک روز مشتری شما شود .

حالا فکر کنید در طی یک سال ایمیل مارکتینگ ،چند سرنخ میتوانید دریافت کنید .

به همین علت است که تعداد ایمیل ها خیلی مهم نیست آنچه که مهم است محتوا و موضوع ایمیل است بنابراین :

 1. سعی کنید ایمیل مخاطب هدف خود را جمع آوری کنید با قرار دادن فرم عضویت ایمیل در وب سایتتان و یا جمع آوری ایمیل در یک نمایشگاه و یا همایش .
 2. قبل از ارسال ایمیل ، هدف خودتان را مشخص کنید میخواهید مخاطب را دعوت به اقدام کنید ، میخواهید برندسازی کنید و ....
 3. بر اساس هدف تعیین شده،  اطلاعاتی از محصول و یا مجموعه خود جمع آوری کنید که میدانید مخاطب هدف از آن سودی میبرد.
 4.  متنی روان و دوستانه بنویسید و تصاویر زیبا را نیز به آن ضمیمه کنید البته اگر تصویری نداشتید نگران نباشید فقط به پاراگراف بندی متن دقت نمایید .

فکر کنم الان منتظر یک نمونه متن ایمیل باشی!؟

PDF   زیر حاوی یک نمونه متن نامه است میتوانی آن را دانلود کنی.

     ایمیل دعوتنامه دیدن از کانال اینستاگرام  که دلفین ها در نوشتن آن دخالت داشتند .

از وقتی که گذاشتی متشکرم .

فروش و بازاریابی بیشتر از آنکه به  روحیه و استعداد نیاز داشته باشد نیاز به دانش تبلیغ نویسی دارد.  کمک میکنم با استفاده از جدیدترین روش های تبلیغ نویسی هم فروشتان بیشتر شود و هم بتوانید قدم به قدم با فروش محصولتان ، برند خودتان را نیز بسازید و ماندگار کنید .


درآمد مناسب، فرزندان شاد، آرامش خانواده با تکنیک‌های بازاریابی محتوا؟!

این ایده از زمانی به ذهنم رسید که متوجه شدم چقدر برادرزاده ها و خواهرزاده هایم، با من بودن برایشان لذتبخش است و حتی موضوعات خصوصی را که هر کسی در سن نوجوانی فقط با دوستانشان مطرح میکنند قبل از هرکسی، با من درمیان میگذاشتند و یک روز...

مذاکره چیست؟ و اصول مذاکره در کسب و کار کدام است؟

وقتی با دوست‌‌ات در مورد یک گردش یکساعته صحبت می‌کنی یا اینکه با مادرت در مورد نحوه برگزاری میهمانی شب عید و چیدمان سفره هفت سین برنامه ریزی می‌کنی و حتی زمانی که با تعویض کننده روغن ماشین‌ات در مورد زمانبندی نوبت بعدی تعویض می‌پرسی در واقع...

بازاریابی محتوا چیست؟

خیلی از ما فکر میکنیم مفهوم بازاریابی، بازاریابی محتوا و فروش را می‌دانیم. البته در ابتدای مقاله نمی‌خواهم کسی را قضاوت کنمنظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن