0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

چطور از روانشناسی رنگ در بازاریابی محتوا استفاده کنیم؟ چهارشنبه, 1 دی 1400 , 0 نظر

رنگ قرمز، نماد قدرت

رنگ آبی، نماد آرامش

رنگ سبز، نماد ...

تا به حال خیلی در مورد نماد و روانشناسی رنگها شنیدیم ولی چقدر آنها توانستند در رشد کسب و کار و یا بهتر شدن زندگی به ما کمک کنند؟

اینکه دانستن این نمادها چقدر میتواند به ما کمک کنند به خود ما ربط دارد. بله درست است به خود ما. به اینکه ما چقدر استفاده کاربردی از آن را میدانیم.

بگذار با یک مثال روشن تر بگویم.

فرض کن که یک دانشجوی فیزیک هستی و میزان نیرویی که روی یک جسم وارد میشود را میتوانی محاسبه کنی خب این موضوع چه کمکی به تو میکند درآمدت را بالاتر میبرد؟ دانشمند بهتری شناخته میشوی؟ یا اینکه همسر یا پدر یا مادر بهتری میشوی؟ کدامش؟

واقعیت این است که تو با این دانش میتوانی به همه آنها برسی و یا اینکه به هیچکدامشان دست پیدا نکنی!!!

احتمالا با خودت میگویی: نه بابا! خوب شد گفتی وگرنه نمیفهمیدم.

عجله نکن بقیه را هم بخوان بعد قضاوت کن.

بله دوست من،  اگر بتوانی این دانش را در محاسبه ساخت یک پل عابر پیاده آن هم در یک معبر شلوغ استفاده کنی برایت کسب درآمد میکند همچنین اگر رابطه این دانش را با علوم دیگر پیدا کنی وارد دسته دانشمندان هم میشوی و بالاخره اگر بتوانی با استفاده از این دانش به همسرت در چیدمان خانه کمک کنی همسر خوبی خواهی شد و ...

ولی اگر ندانی چطور این دانش را بکار ببری فقط یک آدم بیکار خواهی بود که به هیچکدام از آرزوهایش نمیرسد. در مورد دانستن نماد رنگها و روانشانسی آنها هم همینطور است.

خب حالا برگردیم به استفاده از نماد و مفهوم روانشناسی رنگ‌ها.

دانستن مفهوم رنگها به معنی درک کردن آنها نیست برای درک آنها باید بتوانی داستانی را با استفاده از یک یا چند تصویر بیان کنی و نقش کاراکترهای آن داستان را با رنگها به اثبات برسانی.

بعنوان مثال در مورد رنگ قرمز، این رنگ هم به معنی قدرت است و هم خشم . در جایی دیگر به معنای عشق تعبیر میشود چطور میتوانی در تولید محتوا این ها را به نمایش بگذاری؟

راستش را بخواهی در تولید محتوا، رنگها در کنار ابزارهای موجود در یک تصویر و یا رنگ ها در کنار یک شخصیت تعریف شده مفهوم پیدا میکنند. مثلا میخواهی خشم خودت را به نمایش بگذاری پس استیکر قرمز را در صفحه به نمایش میگذاری و یا اینکه بعنوان یک عکاس با تصویر یک شخص زخمی که گوشه لبش و داخل چشمش قرمز است میتوانی این مفهوم را به بیننده القا کنی و اگر یک بلاگر هستی شاید با استفاده از یک فونت با طیف خواص رنگ قرمز، فقط اهمیت موضوع را نشان دهی و یا اینکه با یک طیف دیگری از  رنگ قرمز اعلام خطر را به نمایش بگذاری.

این موضوع در بازاریابی محتوا و تجارت هم صادق هست. اینکه چه رنگی در تصویر صفحه محصول استفاده کنی و یا اینکه تصویر یک رویداد در محل کار را با چه فیلتر رنگی روتوش کنی و بعد برای مخاطبانت گزارش کنی میتواند به جذب بیشتر مخاطبانت کمک کند و همه اینها به موضوع رویداد، کاربرد محصول و سلیقه مشتریت ربط دارد. باید یاد بگیری که مشتریت را بهتر بشناسی و رابطه ای بین نوع رویداد با مشخصات مشتریت پیدا کنی.

 

دوست خوب من، دوره تجربه طلایی، دانسته ها و تجربه های من و همکارانم در بازاریابی محتواست که میتواند به شما برای کسب این مهارت کمک کند. برای اطلاعات بیشتر کافیست اینجا را کلیک کنی.

 

فروش و بازاریابی بیشتر از آنکه به  روحیه و استعداد نیاز داشته باشد نیاز به دانش تبلیغ نویسی دارد.  کمک میکنم با استفاده از جدیدترین روش های تبلیغ نویسی هم فروشتان بیشتر شود و هم بتوانید قدم به قدم با فروش محصولتان ، برند خودتان را نیز بسازید و ماندگار کنید .


درآمد مناسب، فرزندان شاد، آرامش خانواده با تکنیک‌های بازاریابی محتوا؟!

این ایده از زمانی به ذهنم رسید که متوجه شدم چقدر برادرزاده ها و خواهرزاده هایم، با من بودن برایشان لذتبخش است و حتی موضوعات خصوصی را که هر کسی در سن نوجوانی فقط با دوستانشان مطرح میکنند قبل از هرکسی، با من درمیان میگذاشتند و یک روز...

مذاکره چیست؟ و اصول مذاکره در کسب و کار کدام است؟

وقتی با دوست‌‌ات در مورد یک گردش یکساعته صحبت می‌کنی یا اینکه با مادرت در مورد نحوه برگزاری میهمانی شب عید و چیدمان سفره هفت سین برنامه ریزی می‌کنی و حتی زمانی که با تعویض کننده روغن ماشین‌ات در مورد زمانبندی نوبت بعدی تعویض می‌پرسی در واقع...

بازاریابی محتوا چیست؟

خیلی از ما فکر میکنیم مفهوم بازاریابی، بازاریابی محتوا و فروش را می‌دانیم. البته در ابتدای مقاله نمی‌خواهم کسی را قضاوت کنمنظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن