0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

درآمد مناسب، فرزندان شاد، آرامش خانواده با تکنیک‌های بازاریابی محتوا؟! يكشنبه, 21 فروردین 1401 , 0 نظر

این ایده از زمانی به ذهنم رسید که متوجه شدم چقدر برادرزاده ها و خواهرزاده هایم، با من بودن برایشان لذتبخش است و حتی موضوعات خصوصی را که هر کسی در سن نوجوانی فقط با دوستانشان مطرح میکنند قبل از هرکسی، با من درمیان میگذاشتند و یک روز، وقتی دلیل این موضوع را از آنها پرسیدم گفتند من آنها را درک میکنم و راهنمایی های من به آنها کمک میکند تا روابط بهتری با دوستان و پدر و مادرشان داشته باشند و حتی راحت تر میتوانند احساسات خود را به پدر و مادرشان بیان کنند بدون اینکه آنها عکس العمل منفی و تندی نشان دهند.

این در حالی هست که فاصله سنی من با آنها بیش از 35 سال است و فرزندی هم ندارم که بخواهم از تجربه با او، این ورزیدگی را بدست آورده باشم. یک روز به این فکر میکردم چطور و از چه زمانی این اتفاق افتاد؟ متوجه شدم از زمانی که در دوره های تولید محتوای احساسی و دوره های برقراری ارتباط با مشتری شرکت میکردم سعی کردم هر چیزی که یاد گرفتم را اول با اعضای بزرگتر خانواده به اشتراک بگذارم و حتی در صحبت ها و بحث های معمولی  که در هر خانواده ای هست، از همان تکنیک های متقاعد سازی استفاده میکردم  تا به قول خودمان، حرفم را به کرسی بنشانم .

می‌دانی چرا اینکار را می‌کردم چون متوجه شدم آنها راحت‌تر نظرات مرا قبول میکند (و البته بین خودمان باشد راحت‌تر به اهداف سودجویانه خودم میرسیدم😉) اگر هم بخواهم بگویم چطور این تکنیک مرا به این هدف میرساند باید بگویم:

اساس عملکرد تولید محتوای احساسی بر پایه تصمیم گیری بخش ناخودآگاه مغز و غرایز انسانی انجام  میشود به همین علت مخاطب فکر میکند که تو او را کاملا درک میکنی و با تو احساس راحتی میکند و اوقات بیشتری را با تو میگذراند. این تکنیک هم در زندگی روزمره من با اعضای خانواده و هم در جایگاه شغلی ام تاثیر رو به پیشرفت داشت.

علاوه بر ارتباط موثر با بچه های خانواده‌ام، بزرگتر ها هم تغییراتی در رفتار شغلی و رفتار با خانواده خود دادند که باعث شد روابط خانوادگی و شغلی آنها را هم بهتر کند ( البته این موضوع را خیلی بیان نمی‌کنند تا یک وقت از ایشان مطالبه دستمزد نکنم ) و این موضوع احساس خوبی به من میدهد که توانستم انسان موثرتری باشم.

شاید حالا بگویی این موضوع چه ربطی به شما دارد؟ راست میگویی اگر قصدم فقط خودنمایی و تعریف از خود باشد  وقت‌ات را تلف کرده‌ام ولی قصد من خودنمایی نیست. بلکه میخواهم بگویم اگر یک مادر و یک همسر هستید پس مهربانی و فداکاری را توام باهم دارید اما به احتمال زیاد شرایط سخت زندگی تو را مجبور کرده که در یکی از 2 حالت زیر قرار بگیری و نتیجه آن هم این است که فرصت و انگیزه کافی برای لذت بردن در  جمع خانوادگی برایت بسیار کم شود حالا علت و راه حل این مشکل را بعد از بررسی وضعیت ها میگویم اما دو حالت:

  1. مجبور هستی با درآمدت پایین همسرت کنار بیایی  چون میدانی او همه تلاشش را میکند و راه دیگری برایش نمانده است. چهره خسته و شرمنده او، از تو و فرزندان و در بعضی موارد خشم ظاهری اش، تو و فرزندانت  را نیز آزار میدهد.
  2. حالت دوم این است که سعی کنی در تامین مخارج کمک کنی و شغلی در بیرون از خانه پیدا کنی.

البته اگر جزء خانمهایی هستی که یک شغل خانگی برای خودت درست کردی به تو تبریک میگویم چون چند پله در رشد خانواده از من و افرادی مانند من جلو هستی ولی اگر مجبوری برای  کار به بیرون خانه بروی مشکلات مالی کمتری داری اما دیگر توان جسمی و ذهنی برای شاد کردن اعضای خانواده نخواهی داشت و شاید حتی نتوانی مواردی مانند تغذیه فرزندان و نظافت خانه را به درستی مدیریت کنی نه به خاطر اینکه بعنوان یک زن توانمند نیستی به خاطر این است که بعنوان یک انسان محدودیت جسمی و انرژی داری و این را من بارها در زندگی خودم احساس کردم ولی زمانی متوجه شدم که باید بدنبال راه حل سومی باشم که دیگر دیر شده بود شاید هم به همین خاطر است که میخواهم راه حل سوم را برایت بگویم چون خودم هم در این وضعیت بودم و الان با خودم میگویم ای کاش کسی بود که مسیر را زودتر به من نشان میداد.

پس اگر میخواهی در این مورد بیشتر بدانی تا آخر این مقاله همراه من باش.

چطور میتوانم به اتفاق همسرم یک شغل خانگی با درآمد بالا راه اندازی کنم؟

ایده های زیادی برای شغل های خانگی است از آشپزی در خانه، خیاطی، ساخت هنرهای تجسمی مانند عروسک‌سازی، حتی مشاغلی مانند راه اندازی آمبولانس خصوصی و همکاری با اورژانس و .... شاید الان بگویی که راه اندازی یک شغل نیاز به سرمایه هنگفت دارد البته داشتن سرمایه مناسب بسیار موثر است ولی سرمایه را هم مانند بسیاری از کارهای دیگر، میتوانی بدست بیاوری دوست من یادت باشد داشتن روحیه قوی و دانش برقراری ارتباط مهمترین و اولین مورد مهم  در مسیر موفقیت است پیشنهاد میکنم که مقاله زیر را هم بخوانی تا بهتر این موضوع را درک کنی.

شگفت آفرینی زحل سلطان در شهر علی بابا و چهل دزد بغداد

 

 برگردیم به موضوع راه اندازی کسب و کار خانگی. نکته بسیار مهم اینجاست همه این موارد (ایده های کسب و کار خانگی ) هم میتواند زندگی ات را بهتر و شادتر کند و هم ممکن است باعث سخت تر شدن زندگی‌ات شود. شاید برایت کمی عجیب باشد ولی  گاهی اوقات این مشاغل، همان قدر که  شغل اداری به یک زن بعنوان مادر و همسر آسیب میزند میتواند نامناسب باشد نه از لحاظ امنیت شغلی بلکه خستگی جسمی ات را چند برابر میکند بهم ریختگی محیط خانه ات را هم همینطور.

حالا یک سوال پیش می‌آید که پس چطور بعضی از افراد توانستند موفق شوند؟

خب در جواب این سئوال باید بگویم موفقیت در یک کار، عوامل مختلفی دارد و یکی از این عوامل، نحوه تعامل بامشتری و بازاریابی حرفه ای محصول است البته این بخش مهمترین بخش در همه کارهای تجاری است چه کارهای خانگی و چه کارهای صنعتی. تمام کارگاهها اعم از کارگاه های خانگی و تجاری صنعتی که ورشکسته میشوند یا اینکه به سختی به حیات خودشان ادامه میدهند بزرگترین مشکلشان در این بخش یعنی نحوه تعامل با مشتری و بازاریابی است.

با این حال مشکلاتی مانند نداشتن نقشه راه و سیستم سازی درست نیز باعث تشدید ارتباط نامناسب با مشتری و یا حتی روش های نادرست بازاریابی و مذاکره فروش میشود.  در ادامه این مقاله میخواهم روشی کارآمد که میتوانی با آن یک سیستم کاری خانوادگی راه اندازی کنی را برایت توضیح دهم و امیدوارم که برایت مفید باشد.

میتوانی با همکاری یکی از اعضای خانواده کار مورد علاقه ات را شروع کنی اگر همسرت کارمند است میتوانی از او بخواهی و با همدیگر یک برنامه ریزی انجام دهید تا در اوقات فراغت هرچند کم یک بخش از کار را به عهده بگیرد. احتمالا در مورد بخش ها سئوالاتی برایت پیش آمده باشد. در این مورد باید بگویم بسیاری از پاسخ ها و ابهامات کاری در دل کار پیش می‌آید ولی باید یک پایه چینی درست در این زمینه داشته باشی تا بتوانی سریعتر به درآمد مطلوبتان برسید. حالا برویم در مورد بخش های کار تجاری در ابتدای کار.

سیستم سازی برای کسب و کار خانگی:

  1. بعد از مشخص کردن ایده باید روند انجام کار را دقیق مشخص کنید بعنوان مثال فرض کنید که میخواهید در زمینه تولید دوخت لوازم پارچه ای آشپزخانه فعالیت کنید پس بخش بندی کار میتواند به شرح زیر باشد :

طراحی الگو و مدل ها – تعیین تم رنگی – لیست لوازم مورد نیاز مانند نخ سوزن، کاغذ الگو و ... – عکاسی از محصول – مذاکره برای همکاری با یک یا چند فروشنده - انتشار مشخصات محصول در اینترنت و ارتباط برقرار کردن با مشتریان احتمالی .

  1. حالا باید بر اساس توانمندی و میزان زمان هر کدام از افراد خانواده این کارها را تقسیم کنید البته دقت کنید در کارهای خانگی هم مانند هر کار دیگری زمان منظم برای انجام کارها را در نظر بگیرید. چون همه ما میدانیم  که هیچکس از نظم ضرری ندیده است.

 

مهمترین بخش این هر کسب و کاری، مذاکره و تولید محتوای مناسب برای محصولی است که با زحمت تمام اعضا ساخته میشود. اگر این بخش نتواند کار خود را خوب انجام دهد باید همیشه ارزاتر از رقبای خود بفروشید که این امر در زمان خودش خوب است مثلا جشنواره تخفیف ولی اگر بخواهد همیشگی باشد به زودی متوجه میشوید که فقط برایتان خستگی دارد و دوباره تمام مشکلات سابق گریبانگیرتان میشود.

 

برای اینکه بتوانید این بخش را به خوبی انجام دهید باید بازاریابی حرفه ای را بیاموزید. معمولا در این زمان بیشتر افراد میگویند که باید دوره آموزش اینستاگرام را ببینیم بله خوب است ولی دقت کنید شما با آموزش کار با اینستاگرام و نرم افزارهای گرافیکی نمیتوانید تکنیک مذاکره و تولید محتوای حرفه ای را بیاموزید چون بخشی از زیادی از تولید محتوای حرفه ای مربوط به روانشناسی فروش و عملکرد مغز میشود.

در همین راستا، در دهه 90 شمسی چند نفر در ایران در این زمینه دوره های آموزشی برگزار کردند که مندر بیشتر این دوره ها شرکت کردم و بطور مداوم در کارهای تجاری واقعی از این تکنیک ها استفاده کردم و بعد از تجربه های زیاد تصمیم گرفتم که یک دوره آموزشی در همین مورد طراحی کنم دوره ای که در آن هم مفاهیم تئوری را بازگو کنم و هم تکنیک هایی که به تجربه برای استفاده این مفاهیم در کارهای واقعی استفاده کردم را به شما بگویم. اگر دوست داری در مورد این دوره و اینکه چطور این تکنیک ها به من در پیشرفتم کمک کرد بیشتر بدانی روی لینک زیر کلیک کن.

 

چطور  هم مانند یک تبلیغ‌نویس حرفه‌ای، محتوای اثرگذار بنویسم و هم مانند یک مدیر بازاریابی حرفه ای، کمپین تبلیغاتی راه اندازی کنیم در حالی که بودجه تبلیغاتی محدودی داریم؟

 

دوست خوبم از اینکه تا آخر این مقاله همراه من بودی سپاسگزارم.

 

 

 

فروش و بازاریابی بیشتر از آنکه به  روحیه و استعداد نیاز داشته باشد نیاز به دانش تبلیغ نویسی دارد.  کمک میکنم با استفاده از جدیدترین روش های تبلیغ نویسی هم فروشتان بیشتر شود و هم بتوانید قدم به قدم با فروش محصولتان ، برند خودتان را نیز بسازید و ماندگار کنید .


مذاکره چیست؟ و اصول مذاکره در کسب و کار کدام است؟

وقتی با دوست‌‌ات در مورد یک گردش یکساعته صحبت می‌کنی یا اینکه با مادرت در مورد نحوه برگزاری میهمانی شب عید و چیدمان سفره هفت سین برنامه ریزی می‌کنی و حتی زمانی که با تعویض کننده روغن ماشین‌ات در مورد زمانبندی نوبت بعدی تعویض می‌پرسی در واقع...

بازاریابی محتوا چیست؟

خیلی از ما فکر میکنیم مفهوم بازاریابی، بازاریابی محتوا و فروش را می‌دانیم. البته در ابتدای مقاله نمی‌خواهم کسی را قضاوت کنمنظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن