0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

چگونه ایده های خود را پرورش دهیم؟ يكشنبه, 8 اردیبهشت 1398 , 1 نظر

ایده‌پردازی می‌تواند راه مناسبی برای رقابت در بازار تجارت باشد و ایده های  ناب و پیاده‌سازی آن ، چه در تجارت سنتی و چه در تجارت الکترونیک کسب ثروت را به همراه دارد . ایده‌پردازی فقط شامل تولید یک محصول نیست بلکه بکارگیری ایده‌ها در تولید محتوا مخصوصا در محتوا‌ی وب سایت  و انتشار آن   نیز میتواند یک پیروزی بزرگ در بین رقبا  را منجر شود .

تولید محتوا در وب سایت با ایده پردازی - برندسازی دیجیتال آرادین

اما پیچیدگی‌های فضای مجازی بیشتر از حد تصور ماست . ما در دنیای دیجیتال با تعداد بیشماری مخاطب سرگردان روبرو هستیم که باید بتوانیم آنها را هدایت کنیم برای انجام این مهم باید ابتدا بتوانیم ذهن خودمان را از آشفتگی خارج کنیم و ایده‌های خود را سازماندهی نماییم . برای آشنایی با مشکلات در دنیای مجازی اینترنت و سازماندهی ایده هایتان در  این مقاله با ما همراه باشید.


دسترسی به اطلاعات از طریق وب سایت

برای رقابت در حوزه دیجیتال ، وب سایت یکی از مهمترین ابزارهاست .آماده سازی و تهیه یک سایت در زمان ما ، بسیار ساده و سریع  اتفاق میفتد و آن هم با هزینه بسیار کمتر از دیگر هزینه های سنگین روزانه یک مجموعه تجاری . ولی موضوع مهم در تجارت الترونیک ویا همان دیجیتال مارکتینگ نگهداری و بروز رسانی وب سایت و یا وبلاگ است . حتما همه شما این موضوع را شنیده اید که ما در عصر اطلاعات زندگی میکنیم اما منظور از عصر اطلاعات چیست ؟ و چرا اینقدر اهمیت دارد ؟

در روزگاری نه چندان دور دست پیدا کردن به اطلاعات بسیار سخت بود و اگر کسی اطلاعاتی در زمینه ای کسب میکرد با سرمایه گذاری به موقع در آن ، می توانست به سود خوبی دست پیدا کند و البته دسترسی به این اطلاعات بسیار سخت  و گران بود . در حال حاضر دسترسی به اطلاعات در حوزه تجاری ارزان و ساده  است همه ما به راحتی از طریق گوشی موبایلمان به اینترنت دسترسی داریم در محل کارمان نیز و  حتی بسیاری از رستورانها ، هتلها و ... برای رقابت، اینترنت رایگان در اختیار مشتریانشان قرار میدهند و ازاینرو به راحتی هرنوع اطلاعاتی که نیاز داشته باشید میتوانید کسب کنید و در این میان متخصصینی که اطلاعات جامع تری در اخیتار مخاطب خود قرار دهد از شانس بیشتری برای کسب درآمد برخوردار هستند .بنابراین هر چه بیشتر در بروزرسانی وب سایت و یا وبلاگتان سرمایه گذاری کنید سود بیشتری نیز بدست می آورید . و این مهم با تولید محتوای متناسب با محصول شما و قراردادن در سایت و یا وبلاگ تان امکانپذیر است .

تولید محتوای مناسب وب یک اصول ثابت دارد که با فراگیری آنها میتوانید محتوای مناسبی را تولید نمایید . به شما پیشنهاد میکنم که مقالات زیر از سری مقالات وب سایت ما را برای تولید محتوای مناسب مطالعه نمایید .

چگونه یک درباره ما سودمند بنوسیم

داده ارگانیک (organic Data) چیست ؟

البته به این موضوع توجه کنید که تولید محتوا و بروزرسانی وبلاگ یا سایت و یا شبکه های اجتماعی اتان به تنهایی مخصوصا در کوتاه مدت باعث فروش بالا نمیشوند و هر چه سرعت تولید محتوا و بروزرسانی بیشتر باشد درصد موفقیت در کوتاه مدت بالاتر میرود و برای اینکه با سرعت بهتری بتوانید محتوا تولید کنید این است که در طول زمان به اتفاقات اطراف خود دقت نمایید و سعی کنید که برای هر رخداد در اطرافتان یک رابطه با محصول و یا خدمات خود بیابید . شاید در ابتدا کاری غیر ممکن بنظر برسد و بگویید که حوزه کار شما بسیار خاص است ولی مطمئن باشید که با انجام آن مغز شما شروع به ایده پردازی میکند و این همان تمرکز در کار است . و در این تمرکز ایده های بسیار ارزشمندی تولید میشود . 

 

نمونه ایده‌پردازی در تبلیغ‌نویسی

 

برای مثال به نوشته زیر توجه کنید :

لامپها چراغ خانه اتان را روشن می کند و ایمن سازی ساختمان چراغ امنیت و آرامش خانه شما را روشن میکند.

این جمله توسط مدیر یک شرکت ایمن سازی ساختمانهای بلند و برج ها بیان شده در این جمله ارتباط بین لامپ و چراغ با ایمن سازی به خوبی دیده می شود .توجه داشته باشید قراردادهای این شرکت بسیار کلان است و نوع کاربری آن بسیار خاص .ولی در این جمله کوتاه مدیر شرکت به خوبی حس مسئولیت پذیری را القاء میکند .


چطور ایده‌ خود را عملی کنیم ؟

برای عملیاتی کردن ایده و بکارگیری آن ابتدا باید بتوانیم آن را پرورش دهیم و تمام نقاط کور آن را روشن کنیم . ولی یک مشکل اساسی در ابتدای راه ایده‌پردازی وجود دارد ؟

اما 90% ایده ها به دلایل مختلف فراموش میشود و بکار گرفته نمی شوند و در بسیاری از موارد بعد از مدت کوتاهی میفهمید که یکی از رقبا آن را بکار گرفته است و توانسته خود را بالاتر از شما قرار دهد .من نیز مانند شما این تجربه را داشته ام و از این ماجرا مستثنی نبودم بنابراین به دنبال راه حلی برای نگهداری و بکارگیری بهتر و بیشتر این ایده ها گشتم .و تصمیم گرفتم که هر زمان ایده ای به ذهنم رسید بلافاصله آن را یادداشت کنم و یا بصورت صوتی در گوشی تلفن همراه خودم ضبط نمایم تا در موقعیت مناسب به آن بپردازم . ولی متوجه مشکل دیگری شدم که من از آن بعنوان معضل عصر اطلاعات نام میبرم .

در عصر اطلاعات ، مغز ما همانند اتوبانی پر از اتومبیل است که در هر لحظه تعداد آنها بیشتر می شود و تاجایی که ممکن است در بعضی از نقاط نیز ترافیک قفل کرده ای ایجاد شود . به این ترتیب که در طول روز حجم زیادی از یادداشتها ، صداها و تصاویر در گوشی تلفن همراه و یا در کیف و یا در جیب لباسمان انباشته شود . انباشتگی این اطلاعات خطی نه تنها کارایی لازم را ندارد بلکه باعث میشود به مرور زمان مغز دستور فعالیت و حرکت به سوی موفقیت را نیز صادر نکند و عملا احساس کنید که فلج شده اید و تنها کاری که انجام میدهید تمییز کردن کیف و جیب لباس تان و حتی پاک کردن اطلاعات اضافی گوشیتان ، تا فضا را برای ذخیره سازی اطلاعات جدید آزاد کنید .

این موضوع بدان معنا نیست که مغز ما توانمند نیست بلکه به این معناست که مغز انسان دارای یک سیستم ذخیره سازی منحصر به فردی است که بالاترین سرعت تحلیل و جستجو را نیزدارد و برای به یادآوری اطلاعات باید به آدرس درست آن هدایت شود .برای بکارگیری این توانایی بدون مثال مغز کافیست ما هم از همان روش برای نگهداری ایده ها استفاده کنیم تا مغز را به وجد آوریم زیرا ذخیره سازی اطلاعات بصورت خطی و پشت سر هم برای مغزمان بسیار کسل کننده است .

ایده پردازی با نقشه ذهنی

بنابراین نوع یادداشت برداری ما نیز باید با سیستم مغز هماهنگ شود به آن نقشه ذهنی می گویند .

 

نقشه ذهنی چیست ؟

نقشه ذهنی یک نوع یادداشت برداری است که در آن از ترکیب تصاویر ، متن های کلیدی و رنگهای مختلف استفاده میشود . این نقشه های ذهنی دارای یک هسته مرکزی هستند که این هسته درواقع موضوع اصلی ایده است هسته شامل شاخه های اصلی میشود و هر کدام از آنها نیز شامل زیر شاخه خواهد بود.

این نوع یادداشت برداری نه تنها خسته کننده نیست بلکه مغز را به تکاپو وادار میکند .به گونه ای که شروع به جستجو پیرامون موضوع و موارد مشابه آن مینماید . در زیر یک نمونه از این نقشه ذهنی را میبینید .

نمونه نقشه ذهنی :

موضوع اصلی : چگونگی تولید محتوا

نقشه ذهنی تولید محتوا

برای اطلاعات بیشتر می توانید کتاب نقشه ذهن نوشته تونی بازان که به فارسی هم ترجمه شده است را مطالعه کنید .

و البته در عصر دیجیتال ابزارهای دیجیتالی بسیاری نیز برای استفاده از نقشه ذهنی تولید شده است که میتوانید آنها را تهیه و بکار بگیرید.

به یاد داشته باشید که فعالیت اصولی در حوزه دیجیتال شما را سریعتر به موفقیت شغلیتان میرساند .

 

 

امیدواریم این مقاله بتواند به شما در رشد و توسعه کسب و کار اینترنتی کمک کند و مفید باشد . لطفا نظر خود را برای ما ارسال نمایید .

از اینکه وب سایت ما را  بازدید نموده اید و این مقاله را خواندید سپاسگزاریم .

افزایش سئو ,بازدید از سایت,صفحه اول گوگل

فروش و بازاریابی بیشتر از آنکه به  روحیه و استعداد نیاز داشته باشد نیاز به دانش تبلیغ نویسی دارد.  کمک میکنم با استفاده از جدیدترین روش های تبلیغ نویسی هم فروشتان بیشتر شود و هم بتوانید قدم به قدم با فروش محصولتان ، برند خودتان را نیز بسازید و ماندگار کنید .


هر هفته تخم مرغ طلا جایزه می دهیم !!!

به نظر شما قرعه کشی جوایز سنگین چند درصد فروش شما را بالا می برد؟

آیا میتوان برای افزایش درآمد حداقل 1.0000.000.000 ( یک میلیاردی در مدت کوتاه ) روی همچین تبلیغی حساب باز کنیم؟

محتوا پادشاه هـ - نیـ - ست

به تولید محتوا بیشتر توجه کنید چون "محتوا پادشاه است". این جمله ای است که این روزها از تمام متخصصین تجارت الکترونیک میشنویم ولی آیا واقعا میتوانیم با تولید محتوا  به درآمد 10.000.000+ در ماه برسیم؟ 

 نظرهای شما

02/09/1398

با سلام مطلب مفیدی در مورد نقشه ذهنی بود سپاس

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن