0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

چطور خلاق باشیم؟ شنبه, 28 اردیبهشت 1398 , 0 نظر

آیا برای تهیه و تولید محتوای مناسب وب سایت خودتان دچار مشکل میشود ؟

میخواهید نکته ای متمایز کسب و کار خود را پیدا کنید ؟

خلاقیت‌تان محدود است و میخواهید بیشتر نوآوری داشته باشید ؟

باید بگویم این چالش هایی که تقریبا همه صاحبان کسب و کار در عصر جدید دارند از جمله خود من ! تولید محتوا بسیار سخت بود و در ابتدا کار اصلا نمیدانستم چه باید بنویسم ! و این انگیزه ای شد برای من تا به جستجوی علت آن بپردازم . اطلاعاتی کسب کردم و به توصیه استاد بسیار گرانقدرم مسیح جوادی به هرچه آموخته بودم بلافاصله عمل نمودم و مطالبی که در ادامه این مقاله مینویسم تجربیات خودم در مسیر بازاریابی محتوایی است .

واقعیت این  است که ما در عصر اطلاعات زندگی میکنیم به همین علت در مورد هرچه بخواهیم صحبت کنیم یا محتوایی بنویسیم ده ها وب سایت درباره آن نوشته اند . از طرفی برای بقا در بازار فضای مجازی نیاز به برندسازی مجموعه تجاری خود داریم و تولید منحصر به فرد اطلاعات از ابزارهای بسیار مهم در برندسازی است . در این وضعیت چه باید کرد؟

عصر اطلاعات و تولید‌محتوا - تولید محتوا شرکت آرادین پرداز

به اطرافتان نگاه کنید زمانی که از خیابان رد میشود چیزی که بسیار مشهود است اینست که بسیاری از رانندگان و عابرین پیاده بدون توجه به علائم رانندگی مسیرها راطی میکنند این موضوع میتواند به افراد آسیب برساند آیا آنها این موضوع را نمیدانند و یا اینکه قوانین را بلد نیستند ؟! واقعیت این است که بیش از 90% مردم هم قوانین را میدانند و هم از تبعات رعایت نکردن آن با خبر هستند. پس چرا اینطور رفتارمی کنند ؟

بیشتر ما رفتارهایی را انجام می دهیم که عادت کردیم اگرچه این عادات به نفع ما نباشد و برای تغییر عملکردهایمان باید عاداتمان را تغییر دهیم و یکی از روش های تغییر تکرار مطالب است بعنوان مثال تکرار قوانین راهنمایی و رانندگی ، تکرار در نمایش تبعات عدم رعایت آنها است .

البته این مقاله در مورد روانشناسی تغییر نیست در مورد افزایش خلاقیت در تولید محتوا است وقصدم از بیان این مورد این بود که به اهمیت تکرار مطالب پی ببرید . تکرار و برداشت نکات مورد نیاز از این اطلاعات تکراری .در این عصر اطلاعات هر آنچه که باید بیان میشد گفته شده است و ما فقط باید از بین آنها اطلاعات مورد علاقه خود را برداریم .

و مهم این است که در بیان تکرار چطور عمل کنیم که بعنوان یک کپی کننده محض شناخته نشویم ؟ برای انجام این مهم، بهترین روش این است که از اطلاعات افراد متعددی در یک مورد کپی برداری کنیم . به این موضوع توجه داشته باشید اگر فقط از اطلاعات یک متخصص کپی کنید بعنوان یک کپی کننده و یا سارق اطلاعات شناخته میشوید ! اما اگر از اطلاعات چند نفر استفاده نمایید یک پژوهشگر خواهید بود . این مطلب در کتاب "هنرمندانه بقاپید" به روشنی گفته شده و من نیز سعی کردم در زمره پژوهشگران قرار بگیرم .

چطور تولید محتوا کنیم ؟

اطلاعات را جمع آوری کنید با ذکر منبع آنها و سپس از بین اطلاعات مرتبط با هم جملات خود را خلق کنید . و هر متخصصی که تا این مرحله پیدا کردید معمولا خودش نیز به چند نفر بعنوان دوست، همکار و یا استاد در آثار خود نام برده است به سراغ آنها نیز بروید و به این ترتیب دایره اطلاعات خود را درباره موضوع مورد علاقه اتان با استفاده از نظرات ایشان بالا ببرید .

اطلاعات کسب کرده  را با همکار وشریکتان به اشتراک بگذارید و نظر آنها را نیز جویا شوید .متاسفانه بیشتر افراد در به اشتراک گذاری اطلاعات تردید دارند و میترسند که فرصت های نابی که از این مسیر پژوهش ، میتوانند بدست آورند را از دست بدهند و یا اینکه دیگران آنها را به نام خود انتشار دهند و البته انتشار مطالب در عصر دیجیتال تنها به فشردن یک کلید وابسته است !

از این جهت این ترس و تردید بسیار به جاست ولی نگهداشتن اطلاعات هم مشکل تولید محتوا ی منحصر به فرد برای وب سایت تان را حل نمیکنید ولی یک کار میتوانید انجام دهید تمام اطلاعات را به اشتراک نگذارید فقط بخشی از آن را با افراد گروه ، دوستان و .. به اشتراک بگذارید و نظرات آنها را نیز بشنوید و یادداشت کنید.

به این ترتیب ابتدا دنیای اطلاعاتی خود رابسازید و سپس آنها را پردازش و بررسی کنید و روزانه حداقل نیم ساعت در مورد یافته های خود فکر کنید مطمئن باشید مغز شما شروع به تحلیل اطلاعات میکند و آن زمان است که از دل نظرات دیگران اطلاعات منحصر به خود را تولید خواهید کرد .

و این وقتی است که شما به یک ایده پرداز خلاق تبدیل میشود و چه بسا می توانند در عرضه محصولات خود نیز دست به نوآوری بزنید . عصر بازاریابی و تجارت سنتی سپری شده و اکنون در عصر تجارت با ابزار کلمات هستیم و برای بقا باید با آن هم گام شویم .

به تولید محتوای منحصر به فرد برای وب سایت خود اهمیت بدهید و برای اینکه در این راه حرفه‌ای عمل کنید از یک متخصص تولید محتوا و تبلیغ‌نویس حرفه‌ای کمک بگیرید .  هر چقدر زودتر اقدام کنید به همان نسبت از رقیبان خود جلوتر خواهید بود.

 

امیدواریم این مقاله بتواند به شما در رشد و توسعه کسب و کار اینترنتی کمک کند و مفید باشد . لطفا نظر خود را برای ما ارسال نمایید .

از اینکه وب سایت ما را بازدید نموده اید و این مقاله را خواندید سپاسگزاریم .

افزایش سئو ,بازدید از سایت,صفحه اول گوگل


هر هفته تخم مرغ طلا جایزه می دهیم !!!

به نظر شما قرعه کشی جوایز سنگین چند درصد فروش شما را بالا می برد؟

آیا میتوان برای افزایش درآمد حداقل 1.0000.000.000 ( یک میلیاردی در مدت کوتاه ) روی همچین تبلیغی حساب باز کنیم؟

محتوا پادشاه هـ - نیـ - ست

به تولید محتوا بیشتر توجه کنید چون "محتوا پادشاه است". این جمله ای است که این روزها از تمام متخصصین تجارت الکترونیک میشنویم ولی آیا واقعا میتوانیم با تولید محتوا  به درآمد 10.000.000+ در ماه برسیم؟ 

 نظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن