0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

اولین اصل تبلیغ نویسی چهارشنبه, 3 مهر 1398 , 0 نظر

تبلیغ نویسی هنری است که تمام افراد به آن نیاز دارند شاید بگویید من که چیزی نمی فروشم من کارمندم !
درست است شاید شغل شما آموزش باشد و یک معلم در دبستان باشید شاید هم استاد فیزیک در دانشگاه و یا اینکه یک معلم خصوصی . پس چه نیازی به تبلیغ نویسی دارید ؟
بیایید کمی به عقب بازگردیم . به تعریف تبلیغ نویسی . در بخش ابتدایی آن گفتیم که :

 
"تبلیغ نویسی هنر استفاده از کلمات است "

 

 

معنی این جمله چیست ؟ و چه ربطی به کارهای روزمره  دارد ؟ خوب پاسخ من این است :

تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد

 

فرض کنید به تازگی به یک آموزشگاه رفته‌اید تا نقاشی یاد بگیرید شخصی که در صندلی کنارتان نشسته است را برای اولین بار میبیند . چطور میتوانید یک شناخت اولیه از او پیدا کنی ؟

مثل اینکه نام او چیست ؟

اهل کجاست ؟

اطلاعاتش در مورد نقاشی چقدر است ؟

آیا این شخص میتواند در کار نقاشی به شما کمک کند ؟

آیا میتوانید دوستان خوبی برای هم باشید ؟

 

مسلما برای فهمیدن همه این اطلاعات باید با او صحبت کنید . و هرچه مهارتش در معرفی خودش بیشتر باشد بهتر و سریعتر میتوانید تصمیم بگیرید که آیا میتوانید با او دوست و یا همکار شوید یا نه .

حالا فرض کنید او نتواند با سخنانش شما را به خودش جلب کند و حتی شاید در نقاشی مهارت و یا استعداد بیشتر از شما داشته باشد ولی نتواند به شما درست توضیح بدهد و مشکلات احتمالیتان را برطرف کند .به نظراتان چقدر احتمال دارد که بتوانید با او دوست صمیمی شوید ؟

احتمالا با او دوست نمیشوید .

پس هرچقدر ما در بیان مطالب مهارت بیشتری داشته باشیم دوستان و همکاران بیشتری خواهیم داشت نه تنها در زندگی اجتماعی‌مان بهتر هستیم بلکه در کار و کسب درآمد هم موفق تریم .

مسلما یک معلم که مطالب درسی را با خلاقیت و زبان قابل فهم و ساده بیان میکند بهتر از یک معلم است که فقط از عبارت علمی و کلمات خشک استفاده میکند است .


دقت کردی چه اتفاقی افتاد ؟ بگذار برایت بگویم . با یک ضرب المثل کوتاه و ساده اثبات کردیم که همه ما به آموختن تبلیغ نویسی نیاز داریم تمام 3 پاراگراف بالا مغزش همین بود " تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد  " و این همان موضوعی که در این مقاله میخواستیم در موردش صحبت کنیم .

اولین چیزی که در تبلیغ نویسی مهم است این است که مطالب را ساده و تا حد امکان کوتاه بیان کنیم . ساده ،کوتاه و پرمغز .

ساده بودن به این معنی که از کلمات روزمره و پر کاربرد بین مردم  استفاده کنیم مثلا در همین جمله میتوانستم بنوسیم :

ساده بودن یعنی از کلمات پرکاربرد در جامعه استفاده نمایید.

کدامشان بهتر فهمیده میشود و با کدام بیشتر احساس صمیمیت می‌کنید ؟

کوتاه بودن آن نیز باعث میشود که مطلب شما در ذهن طرف مقابلتان بیشتر بماند به خاطر سپردن یک جمله کوتاه 3 کلمه‌ای نیز راحت‌تر از یک جمله 10 کلمه‌ای است .

و موضوع مهمتر این است که این سادگی و کوتاه بودن باید مغز مطلب را برساند و خواننده و یا شنونده متوجه مفهوم عمیق آن شود.

مثال عینی این اصل همان ضرب المثل ها هستند آنها توسط ما آدمها نسل به نسل گفته شده تا به ما رسیده و از ما هم به فرزندانمان انتقال می‌یابد و کسی بطور خاص مسئولیت انتقال آن را برعهده نگرفته است و فقط به خاطر سادگی ،کوتاه بودن و پرمغز بودنشان نسلها زنده ماندند و نقل مجالس شدند .

 

 

فروش و بازاریابی بیشتر از آنکه به  روحیه و استعداد نیاز داشته باشد نیاز به دانش تبلیغ نویسی دارد.  کمک میکنم با استفاده از جدیدترین روش های تبلیغ نویسی هم فروشتان بیشتر شود و هم بتوانید قدم به قدم با فروش محصولتان ، برند خودتان را نیز بسازید و ماندگار کنید .


هر هفته تخم مرغ طلا جایزه می دهیم !!!

به نظر شما قرعه کشی جوایز سنگین چند درصد فروش شما را بالا می برد؟

آیا میتوان برای افزایش درآمد حداقل 1.0000.000.000 ( یک میلیاردی در مدت کوتاه ) روی همچین تبلیغی حساب باز کنیم؟

محتوا پادشاه هـ - نیـ - ست

به تولید محتوا بیشتر توجه کنید چون "محتوا پادشاه است". این جمله ای است که این روزها از تمام متخصصین تجارت الکترونیک میشنویم ولی آیا واقعا میتوانیم با تولید محتوا  به درآمد 10.000.000+ در ماه برسیم؟ 

 نظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن