0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

چگونه با تولید محتوا دیگران را به خود وابسته کنیم دوشنبه, 23 دی 1398 , 0 نظر

آیا تا به حال اسم  شهرزاد قصه گو را شنیده ای ؟ آیا تا به حال قصه ای جذاب شنیده ای ؟ طوری که میخکوب داستانش شده باشی ؟

آیا میخواهی همانند آنها داستانی از شکست ها و موفقیت افسانه ای خود را تعریف کنی ؟ همان داستانی که میتواند مریدان و شاگردان زیادی را به دور تو جمع کند .

اگر پاسخت به سئوالهای بالا بله است اول باید راه و رسم درک عمیق در تبلیغ نویسی را یاد بگیری تا به یک ارتباط عمیق بین خودت و خوانندگان محتواهایت برسی .

چطور بنویسم که خواننده همراه ما باشد ؟

به یاد دارم در دوران کودکی یکی از اقوامم به تلویزیون متحرک معروف بود . هر زمان که داستان و یا خاطره ای را تعریف میکرد دقیقا تصاویر آن را جلوی چشمانت میدیدی همانند یک فیلم لحظه به لحظه شخصیت های داستانش را دنبال میکردی .

این سبک داستان گوییش چنان لحظه های خوشی را برایمان رقم میزد که همیشه آرزوی دیدار دوباره اش را داشتیم .

سالها گذشت و ما بزرگتر شدیم و به دنیای آدم بزرگها وارد شدیم . دنیایی پر  از کلیشه های خسته کننده ، حرفهای تکراری و بی روح . ولی آن قوم و خویشم پیرتر و در عین حال پخته تر شده بود و همچنان یک تلویزیون متحرک بود . البته حالا تبدیل به یک تلویزیون 3 بعدی شده بود .

فقط تصویر را جلوی چشمانت نمیاورد بلکه تو را به درون صحنه میبرد و با آدم های قصه اش همراه میکرد . با آنها زندگی میکردی میخندیدی و گریه میکردی و بالاخره با آنها به انتهای داستان میرسیدی . و در نهایت متوجه میشدی که از آن همه رویا و زیبایی باید خارج شوی و به دنیای واقعی بازگردی .

یک روز که انتهای داستانش رسید و ما را از دنیای خیالمان خارج کرد . به فکر افتادم که چطور اینکار را میکند ؟

همینطور که فکر میکردم همه رفتند و من ماندم و او . او که سکوت مرا دید پرسید میخواهی بدانی که چطور اینقدر داستانها را جذاب تعریف میکنم .

گفتم : بله

او گفت : تا آنجا که میدانم یکی از تخصص های تو نوشتن است درسته ؟

گفتم : بله بعنوان یک تبلیغ نویس علاوه بر فنون فروش و تجارت الکترونیک ، تاحدودی تکنیک های نویسندگی را هم باید بدانم .

گفت : خب چطور مینویسی ؟

گفتم : سعی میکنم مطالب را تا حد امکان ساده کنم حتی مطالب علمی را . و بعد با جملات ساده و قابل درک در مورد آن موضوع مینویسم .

گفت : من هم همین کار را انجام میدهم . از کلمات ساده و جملات فعال استفاده میکنم .

گفتم : بیشتر توضیح بده .

گفت : ببین من  همان داستانها و اتفاقهای روزمره خودم را طوری با کلمات بیان میکنم که تو بعنوان خواننده آن را درک کنی و احساسش کنی . مثلا به این جملات توجه  کن :

آن مرد وارد اتوبوس شد . 

مرد وارد اتوبوس شد .

در جمله اول تو بعنوان خواننده و یا شنونده از بیرون به تصویر وارد شدن مرد به اتوبوس نگاه میکنی .

و در جمله دوم تو همراه او میشوی و با او به داخل اتوبوس میروی . کاری که بارها انجام دادی .

این موضوع برایم بسیار جالب بود . بارها جملات و متنهایی نوشته بودم و در هنگام نظرخواهی یکی از آنها بهتر دیده میشد در آن زمانها خیلی متوجه تفاوت های آنها نمیشدم وبه همین دلیل این انتخابها را پای تفاوت سلیقه ها میگذاشتم .

اما واقعیت چیز دیگری است . واقعیت این است که مغزما انسانها برخی از جملات و گرامرها را راحت تر درک میکند .

بعنوان نمونه :

نرم افزار ما پیشنهادهای سودمندی به شما ارائه میدهد.

پیشنهاد های سودمندی توسط نرم افزار ما داده میشود .

هر 2 جمله یک معنی را میدهد ولی جمله دوم پشنهادی داده میشود که ( احتمالا برای زمانی که ممکن است نیاز داشته باشید شاید آن روز بیاید و شاید هم نیاید )

و جمله اول از نظر مغز سودمندتر است زیرا به شما میگوید نرم افزار همین الان نیز پیشنهادهای سودمندی برای شما دارد . در نتیجه تهیه این نرم افزار ریسک کمتری دارد .

 

و  یا اینکه جملات مثبت تاثیر بهتری در مغز ما ایجاد میکند و سنسورهای شادی را در مغزما فعالتر مینماید .

مثلا به جای اینکه بگوییم  "دیرنکنید "  بگوییم "به موقع برسید " .

مغز ما در پردازش جملات منفی به منابع و اطلاعات بیشتری برای پردازش نیاز دارد دیر نکنید (چرا ممکن است دیر برسیم ترافیک ، تصادف و... خطرهای احتمالی )

 

در واقع عملکرد مغز ما در  پردازش کلمات باعث میشود که یک محتوا و یا داستان برایمان جذاب و بیادماندنی باشد و یا نه .

در مورد فروش و برندسازی تجاری هم همینطور است اگر مغز ما بتواند ارتباط سودمندی را درک کند آن برند و یا محصول را دنبال میکند و مدام به آن فکر میکند .بنابراین در دنیای تجاری امروز مطالعه بر روی عملکرد مغز بسیار مهم است به گونه ای که در علم تجارت و اقتصاد شاخه ای بنام نرو مارکتینگ ظهور کرده و  روانشناسان و متخصصان زیادی بر روی آن مطالعه میکنند .

صاحبین بزرگترین تجارت ها در دنیا مخصوصا در تجارت الکترونیک مانند اینستاگرام ، لینکدین ، یوتیوب و... از این دانش بهره های بسیار زیادی بردند و موفق شدند برای مخاطبین خود عادت های روزمره ای بسازند که سر زدن به وب سایت های آنها یکی از کارهای روزمره مهم به حساب بیاید . ولی متاسفانه این دانش در ایران بسیار کم و به ندرت بکار میرود و اصولا دانشی که بعنوان تجارت الکترونیک در ایران شناخته شده و بسیاری از آکادمی ها با هزینه های گزاف آموزش میدهند بسیار قدیمی بوده و جایگاه خود را از دست داده و برای به روز رسانی آن باید از تکنیک های نرو مارکتینگ و  عملکرد مغز در آن استفاده شود .

 

 

فروش و بازاریابی بیشتر از آنکه به  روحیه و استعداد نیاز داشته باشد نیاز به دانش تبلیغ نویسی دارد.  کمک میکنم با استفاده از جدیدترین روش های تبلیغ نویسی هم فروشتان بیشتر شود و هم بتوانید قدم به قدم با فروش محصولتان ، برند خودتان را نیز بسازید و ماندگار کنید .


هر هفته تخم مرغ طلا جایزه می دهیم !!!

به نظر شما قرعه کشی جوایز سنگین چند درصد فروش شما را بالا می برد؟

آیا میتوان برای افزایش درآمد حداقل 1.0000.000.000 ( یک میلیاردی در مدت کوتاه ) روی همچین تبلیغی حساب باز کنیم؟

محتوا پادشاه هـ - نیـ - ست

به تولید محتوا بیشتر توجه کنید چون "محتوا پادشاه است". این جمله ای است که این روزها از تمام متخصصین تجارت الکترونیک میشنویم ولی آیا واقعا میتوانیم با تولید محتوا  به درآمد 10.000.000+ در ماه برسیم؟ 

 نظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن