0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

چطور مثل کمپانی بنز کمپین تبلیغاتی طراحی کنیم ؟ سه شنبه, 24 تیر 1399 , 0 نظر

- همیشه یادتان باشد که حتما بودجه تبلیغاتی را از همان ابتدای شروع کسب و کار در نظر بگیرید و در نظر داشته باشید که تبلیغات اثرگذار طراحی کنید .

- ببخشید استاد منظورتان از تبلیغات اثرگذار چه نوع تبلیغاتی هست ؟

- تبلیغاتی مثل این ! با دقت نگاه کنید کوتاه ، ساده ،  اثرگذار . 

و نمایش یکی از تیزرهای تبلیغاتی شرکت مرسدس بنز .....

مکالمه بالا تجربه من در کلاس بیزینس کوچینگ بود . در آن زمان دوره مقدماتی تبلیغ نویسی را گذارنده بودم ولی باز هم  این موضوع که چنین تبلیغ زیبا و کوتاهی چطور به ذهن کارشناس تبلیغاتشان رسیده ذهنم را مشغول کرده بود . در آن زمان گمان میکردم که خلاقیت در تبلیغات ذاتی است و فقط تعداد اندکی از آن بهره بردند .

اما حالا اینطور فکر نمیکنم چون افراد بسیار زیادی را در کشورهای پیشرفته دیدم که چنین خلاقیت هایی دارند و حتی فهمیده ام که تبلیغات و نرومارکتینگ یکی از رشته هایی است که در آن کشورهای بطور جدی به آن توجه میکنند . 

بهتر است از این بحث های کلیشه ای بگذریم و به آموزش نحوه پیداکردن یک موضوع جذاب برای تبلیغات بپردازیم .

واقعیت این است که تبلیغ نویس حرفه ای قبل از اینکه شروع به تولید تیزر و یا بنرگرافیکی و ... کند تحقیقات کاملی در مورد خریدار انجام میدهد و بعد با دانش تبلیغ نویسی یک سناریو مینویسد و بعد این سناریو را میتواند به صورت متن تبلیغاتی ، بنر گرافیکی و یا فیلم در بیاورد . شرکت های بزرگ تبلیغات دنیا نیز از همین روش برای انجام امور تبلیغاتی خود و مشتریانشان استفاده میکنند . 

امروز یکی از تبلیغ های موفق شرکت مرسدس بنز را با هم تحلیل میکنیم و نحوه طراحی آن را بررسی میکنیم. بعد از دیدن این فیلم به خوبی میتوانید درک کنیدکه دانش روانشناسی چقدر در حوزه تبلیغات مهم است . در این تبلیغ از یک دیزایر ( میل  و یا غریزه  انسانی ) استفاده شده است  .

دوست من اگر دوست داری یک ماشین بنز بخری پیشنهاد میکنم حتما قبلش این ویدیو را ببین . البته من خودم بنز دوست ندارم وگرنه پولش مهم نیست !!!  wink

 

 

فروش و بازاریابی بیشتر از آنکه به  روحیه و استعداد نیاز داشته باشد نیاز به دانش تبلیغ نویسی دارد.  کمک میکنم با استفاده از جدیدترین روش های تبلیغ نویسی هم فروشتان بیشتر شود و هم بتوانید قدم به قدم با فروش محصولتان ، برند خودتان را نیز بسازید و ماندگار کنید .
نظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن