0
Style Switcher
 • 1
 • 2
 • 3

چرا اغلب از طراحی وب سایت خود راضی نیستیم شنبه, 29 دی 1397 , 0 نظر

آیا تا به حال اتفاق افتاده که از طراح وب سایتتان گله مند باشید و فکر کنید که او کار خاصی انجام نداده است ؟ آیا برای برنامه و یا وب سایت جدید خود دچار تردید شده اید که دوباره به فردی بعنوان طراح وب و یا برنامه نویسی اعتماد کنید یا خیر ؟

چند روز پیش در جمعی از مدیران شرکتهای خصوصی کوچک و بزرگ بودم وقتی صحبت به نقش وب سایت در توسعه کسب و کار کشیده شد بیشتر آنها شاکی بودند که وب سایت کمک چندانی به ما نکرده و یا اگر تاثیرگذار بوده باز هم از طراح وب سایت و یا شرکتی که وب سایت را طراحی کرده شکایت داشتند که پشتیبانی خوبی انجام نمیدهند . این موضوع برای من که در حوزه IT و طراحی وب سایت کار میکنم جالب بنظر رسید و سعی کردم در همان مجلس بطور خصوصی از افراد حاضر دلایل شکایات آنها را بپرسم و  بعد از بیرون آمدن از آنجا با چند نفر دیگر نیز در این مورد صحبت کردم و جالبتر این بود که بیشتر آنها از طراحی وب سایت ناراضی نبودند بلکه حرفشان این بود که خوب یک وب سایت خالی به کار ما نمی آید . و این چالشی بود که من نیز با مشتریان زیادی داشتم و صادقانه بگویم  که مرا ناراحت و حتی عصابی مینمود. چون فکر میکردم آنها به تخصص من احترام نمیگذارند !!! ولی حالا متوجه شدم که اشتباه میکردم .


شاید در این دیدگاه ، ما طراحات سایت بیشترین تقصیر را داریم . چرا که وقتی کسی به ما رجوع میکند ،ما یکسری از نمونه کارها قبلی خود و یا حتی تم های آماده را به آنها نشان میدهیم تا ایشان بتوانند انتخاب کنند که چه امکاناتی در وب سایت خود میخواهند .بیشتر وب سایتهایی که به آنها نمایش میدهیم دارای عکسهای زیبا ،متنهایی که از نظر تعداد خطوط و تعدا کلمات کاملا با وب سایت نمایش داده شده هماهنگ هستند و به همین علت حس خوبی در ایشان ایجاد میکند ولی بعد از طراحی وب سایت ایشان چه اتفاقی می افتد ؟

سایت آماده میشود  بعد از این مرحله چند حالت رخ میدهد :

اول اینکه طراح وب سایت اطلاعات تستی وارد وب سایت شما مینماید و آن را به شما تحویل میدهد .

در این حالت شما اول از او میخواهید که اطلاعات شما را نیز وارد نماید و  همچنین  اقداماتی که شما را به صفحه اول گوگل بیاورد انجام دهد خوب پاسخی که دریافت میکنید این است که "این موضوع در حیطه اختیارات و توافق فی مابین نیست" . و این اولین دلیل نارضایتی شما می شود . با این حال اگر شخصی با شخصیت اقدام گرایی باشید سعی میکند اطلاعات را خودتان وارد نمایید ولی به مشکلات زیر برمیخورید :

 1.  یکسری عکسهایی که از لحاظ کیفیت ، انتخاب رنگ پس زمینه ، نوع چیدمان اجزاء داخل عکس و.... جایگزین عکسهای زیبای اولیه میشود و یک دید بصری ناهمگون رخ میدهد .
 2.  متنهای واقعی که وارد  کنید از نظر تعداد کلمات و دسته بندی با متنهای پیش فرض ندارند و باعث ناهمگونی بیشتر در صفحات وب سایتتان میشود .

و این دومین علت نارضایتی شما خواهد بود .

حالت دوم : طراح از شما میخواهد که چند مطلب به او ارائه دهد تا در وب سایت قراردهد و آن را تست نماید .

در اینجا به یک چالش جدید بر میخوریم . اکثر افراد به دنبال وب سایت با تعرفه پایین هستند اطلاعاتی که شما به طراح وب سایت خود میدهید تا چه حد کامل هستند ؟عکسهایی که میدهید تا چه حد از نظری بصری زیبا هستند ؟ 

متاسفانه در این وضعیت اکثر کارفرماها انتظار دارند که طراح وب سایت هم بعنوان یک نویسنده و هم بعنوان یک گرافیست حرفه ای عمل کند که خوب از شما میخواهم کمی تامل کنید آیا درخواست شما با  تعرفه  توافقی منطقی است ؟ شما بعنوان یک صاحب کسب و کار برای کاری که حداقل 7 روز و هر روز 4 ساعت زمان گذاشته اید چه دستمزدی را انتظار دارید ؟و آن را با هزینه پرداختی برای طراحی وب سایتتان و درخواستهای خود مقایسه کنید .


حال فرض میکنیم تعرفه مناسب برای درج یک تا 3 صفحه از اطلاعات را هم محاسبه و پرداخت کردید و طراح وب سایت آنها را برای وب سایت شما بهینه سازی میکند و جایگزین اطلاعات تستی مینماید و بعد از چند ماه میخواهید اطلاعات را گسترش دهید و باز هم به چالش حالت اول بر میخورید .

حالا فکر میکنید مشکل از کجاست ؟

پاسخ من به شما در این مرحله این است که شما به یک نفر آشنا به حوزه طراحی صفحات وب دارید و اگر هم بخواهید بهتر نتیجه بگیرید نیاز دارید با یک نفر و یا یک مجموعه قرار داد ببندید تا مدریت وب سایتتان را برعهده بگیرد . به 2 علت :

 1. ممکن است شما در حوزه کسب و کار خود حرفه ای عمل کنید ولی در طراحی صفحات وب آشنایی نداشته باشید و این کار بعد از وقت و هزینه بالای زمانی به سرانجام برسد
 2. و البته این امکان وجود داشته باشد که شما هم در طراحی صفحات وب و یا اصول وبلاگ نویس خبره باشید ولی اگر بخواهید کار وب سایت خودتان را نیز انجام دهید چقدر انرژی از شما میگرد و در این حالت به همان علت که یک نفر را استخدام میکنید تا به تلفنهایتان پاسخ دهد به یک مدیر وب سایت نیز نیازمندید.

یک مدیر وب سایت میخواهم

 


برای اینکه مشکلات ذکر شده پیش نیاید ابتدا میخواهم مراحل داشتن یک وب سایت برای معرفی و حضور در فضای مجازی بطور خلاصه در ادامه بنویسم.

مراحل پیاده سازی و راه اندازی یک وب سایت موثر برای کسب و کار:

 

 1. ابتدا یک طراح وب و یا یک شرکت طراحی وب انتخاب کنید که از نظر پشتیبانی مسئولیت پذیر باشد .
 2. تمام خواسته های خود را بعنوان یک کارفرما به طراح وب سایت خود بگویید در این قسمت حتی به کوچکترین نکات اشاره کنید .
 3. در مورد ورود اطلاعات (اعم از ویرایش متنها و عکسها و آماده سازی بنر و...  ) و افزایش بازدید وب سایت خود نیز بپرسید و بدانید که طراحی یک وب سایت به تنهایی معمولا شامل  ورود اطلاعات نمیشود .
 4. در مدت زمان تعیین شده برای پشتیبانی رایگان وب سایت خود را بررسی نمایید چون بعد از گذشت آن معمولا باید قرارداد جدیدی برای تکمیل و رفع نقصهای وب سایت خود بپردازید .(من در دوران کاری خود مشتریانی را دیدم که بعد از یکسال از بارگذاری  وب سایت در اینترنت ، آن را بررسی نموده و بعد از درخواست های جدید خود را ارسال کرده است و وقتی با فاکتور جدید مواجه شد متاسفانه .... )
 5. بعد از بارگذاری و تست وب سایت خود اگر برای انجام امور مربوط به ورود اطلاعات و تولید محتوا قرار داد نبسته اید بهتر است از یک نفر بخواهید مدیریت محتوای وب سایت  شما را بر عهد بگیرد .

و مطمئن باشید اگر بر اساس اصول تبلیغات اینترنتی پیش برود حتما شاهد نتایج خوبی بعد از گذشت 3 الی 4 ماه خواهید بود .

اگر هنوز برای طراحی وب سایت خود اقدام نکرده اید سریعتر اقدام کنید زیرا ابزار بسیار مناسب برای معرفی خدمات و محصولات شما میباشد . 

گروه طراحی وب آرادین آماده همکاری با شما بزرگواران است .

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید .

افزایش سئو ,بازدید از سایت,صفحه اول گوگل


هر هفته تخم مرغ طلا جایزه می دهیم !!!

به نظر شما قرعه کشی جوایز سنگین چند درصد فروش شما را بالا می برد؟

آیا میتوان برای افزایش درآمد حداقل 1.0000.000.000 ( یک میلیاردی در مدت کوتاه ) روی همچین تبلیغی حساب باز کنیم؟

محتوا پادشاه هـ - نیـ - ست

به تولید محتوا بیشتر توجه کنید چون "محتوا پادشاه است". این جمله ای است که این روزها از تمام متخصصین تجارت الکترونیک میشنویم ولی آیا واقعا میتوانیم با تولید محتوا  به درآمد 10.000.000+ در ماه برسیم؟ 

 نظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن