0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

اصل مهمی از نرومارکتینگ که فروش ما را 3 برابر افزایش میدهد چهارشنبه, 2 مهر 1399 , 0 نظر

نسیم خنک بهاری از بین پنجره های ماشین به صورت من و همسرم میخورد بوی چمن و بوی مه آغشته به شکوفه های درختان جنگل و سبزی حیرت آور گردنه حیران ، انرژی دوباره به ما داده بود انگار دوباره زنده شده بودیم . خدا را شکر کردم که همسرم از بیماری کرونا نجات پیدا کرده بود و حالا که دوران ویروس کوید 19 تمام شده و به تاریخ پیوست من و همسرم سوار بر ماشین شاسی بلند سفید رنگ مان در جاده کوهستانی گردنه حیران بودیم چه حس خوبی، خدایا شکرت به خاطر اینهمه نعمت.

دوست من سلام

آیا از خواندن داستان کوتاه بالا ، احساس خوب را تجربه کردی ؟ آیا دلت خواست که تو هم در آن جاده رانندگی میکردی؟

احتمالا پاسخت بله است حداقل به سوال دوم .

فکر میکنی که چرا این حس در وجودت  پیدا شد ؟ فکر کنم جواب را بدانی. نوع تعریف کردن داستان و تصویری که در ذهنت ساخته شد این حس را منتقل کرد.

حالا میخواهم چند سئوال دیگر در مورد داستان بالا از تو بپرسم امیدوارم تو هم به پاسخ آنها فکر کنی چون قرار است به نتیجه مهمی برسیم . پس تا آخر این مقاله همراهم باش .

خُب برویم سراغ سئوال ها :

چه کسی داستان را تعریف کرد ؟ راننده یا مسافر کنار راننده ؟ اصلا مرد بود یا زن ؟ از چه شهری آمده بودند ؟ چه شغلی داشت؟ معلم بود یا پزشک؟ طراح سایت ، سئوکار و یا تبلیغ نویس ؟

شاید از این سئوالات تعجب کنی و بگویی من چه میدانم؟! تو داستان را تعریف کردی !!!

راست می‌گویی . اصلا چه اهمیتی دارد چه کسی داستان را تعریف کرده است من یا یک زن یا شوهرش.  سئوالهای بعدی هم در این قطعه داستان مهم نیستند چون آن چیزی که مهم است حس خوبی است که انتقال میدهد ، رویای از بین رفتن ویروس کرونا و مسافرت خانوادگی دلپذیری که در ذهن ما نقش میبندد. مهم این است:

  همین الان در یک ماشین شاسی بلند سفید رنگ، کنار کسی که دوستش داری  بتوانی بنشینی و تصویر زیبای آینده نزدیک را حس کنی .

بله دوست من،  تنها هدف این داستان همین بود. حس خوب با خانواده در یک ماشین شاسی بلند سفید!

حالا از تو میخواهم کمی دقت کنی.

بنظرت  این داستان را میتوان برای تبلیغ یک اتومبیل سفید رنگ شاسی بلند هم استفاده کرد؟

از نظر من میتوانیم.

چرا ؟ چون بیننده تیزر و یا خواننده داستان خودش را در داخل یک اتومبیل سفید رنگ در یک لحظه شاد زندگی تصور میکند و مغزش آن را آرزو میکند کافیست این داستان را چند بار برایش مرور کنی و آن وقت میبینی که دیگر فقط آرزو نیست بلکه تبدیل به یک هدف کوچک شده است و باید به آن برسد.

فکر میکنی که این سبک تبلیغات چقدر برای یک واحد تولیدی خودرو و یا یک بنگاه ماشین سودآوری دارد؟

و اینکه  تولیدکننده و یا فروشنده این نوع اتومبیل چقدر برای تهیه این سبک تبلیغات، تبلیغات بر اساس تصویرسازی، حاضر است هزینه کند؟

اصلا چرا باید هزینه کند؟

فروشش را حداقل 3 برابر میکند؟

برندش را در ذهن ها ماندگار میکند؟

من فکر میکنم حاضر است که هزینه کند.

بله دوست من این تبلیغ هم فروشش را بالا میبرد و هم برندش را قوی تر مینماید.

باید بدانی که تکنیک تصویرسازی و عملکرد مغز در تجارت که به نرومارکتینگ معروف است از تکنیک های جدید در دنیای تجاری محسوب میشود و  متخصصان زیادی در مورد آن تحقیق میکنند و البته یکی از ابزارهای مهم در شغل تبلیغ نویسی است.

میخواهی دقیق تر در مورد این تکنیک بدانی ؟

اگر اینطور است اجازه بده یکبار دیگر بر اساس دانش نرومارکتینگ بررسی کنیم که چه اتفاقی افتاده است و چه چیز مهمی باعث فروش 3 برابری و برندسازی شده است :

چیزی که در این تبلیغ مهم است، داشتن حس خوب کنار چنین اتومبیلی هست و تصویری که از این حس خوب ساخته میشود. تصویرهای شبیه این از ابتدای کودکی تقریبا در مغز ناخودآگاه  همه ما ساخته شده  و چون مغز از آن لذت میبرد در حافظه بلند مدت به خاطر سپرده شده است بنابراین به خاطر آوردن این تصویر از ماشین سفید در یک مکان زیبا کنار خانواده خیلی سریع انجام میشود و هورمون لذت در مغز ترشح میشود و بطور ناخودآگاه دوست داریم یکبار دیگر آن را تجربه کنیم.

تصویر سازی را همه ما آدمها در زندگی روزمره مان استفاده میکنیم. مثلا وقتی مادرت میخواهد شام بپزد اول چهره تو و دیگر افراد خانواده  را بطور ناخودآگاه در ذهنش تصور میکند و به این فکر میکند که چقدر از خوردن آن لذت میبرید؟ چقدر خوردن آن غذا در یک دورهمی شبانه باعث شادی شما و خودش میشود ؟

شاید به همین علت است که هیچ چیزی غذای مامان پز نمیشود.

 

غذای مامان پز و تبلیغ نویسی

 

این فقط یک نمونه از تصویرسازی روزمره است.

تصویر سازی در فرهنگ سازی هم خیلی مهم است. تا به حال فکر کردی چرا یک جوان در کشورهای صنعتی بیشتر به کارآفرین شدن فکر میکند تا به کارمند شدن؟ اگر میخواهی بیشتر بدانی پیشنهاد میکنم پست اینستاگرامی را که در پایین این صفحه قراردادم، ببینی .

البته تصویر سازی فقط در زندگی روزمره و تبلیغات فرهنگی مهم نیست بلکه در تبلیغات تجاری و در آموزش هم بسیار مهم است.

مثلا شما معلم دبستان هستید و میخواهید مفهوم گیاه یکساله را به دانش آموز 8 یا 9 ساله آموزش دهید چه کار میکنید؟

این مفهوم یکی از کابوس های دوران کودکی من بود.

 کودک در این سن اصلا تعریفی از زمان ندارد و فقط آن را طوطی وار حفظ میکند برای اینکه یاد بگیرد شما باید تصویری از موقت بودن را در ذهنش بسازید.

 حالا بنظر شما چطور میتوان چنین تصویری ساخت ؟

 

 

فروش و بازاریابی بیشتر از آنکه به  روحیه و استعداد نیاز داشته باشد نیاز به دانش تبلیغ نویسی دارد.  کمک میکنم با استفاده از جدیدترین روش های تبلیغ نویسی هم فروشتان بیشتر شود و هم بتوانید قدم به قدم با فروش محصولتان ، برند خودتان را نیز بسازید و ماندگار کنید .


هر هفته تخم مرغ طلا جایزه می دهیم !!!

به نظر شما قرعه کشی جوایز سنگین چند درصد فروش شما را بالا می برد؟

آیا میتوان برای افزایش درآمد حداقل 1.0000.000.000 ( یک میلیاردی در مدت کوتاه ) روی همچین تبلیغی حساب باز کنیم؟

محتوا پادشاه هـ - نیـ - ست

به تولید محتوا بیشتر توجه کنید چون "محتوا پادشاه است". این جمله ای است که این روزها از تمام متخصصین تجارت الکترونیک میشنویم ولی آیا واقعا میتوانیم با تولید محتوا  به درآمد 10.000.000+ در ماه برسیم؟ 

 نظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن