0
Style Switcher
  • 1
  • 2
  • 3

تکنیک 50 راه ترک معشوق در تبلیغ نویسی که میتواند در کسب و کار شما معجزه کند يكشنبه, 20 مهر 1399 , 0 نظر

شاید برای ترک معشوقه اتان 50 روش وجود داشته باشد ولی برای ترک هواپیما فقط شش راه وجود دارد...

کارن وود  یک مهماندار هواپیما بود او همیشه میدانست که دستورالعملهای پرواز چقدر برای مسافر خسته کننده است و هر روز شاهد بود که تقریبا 95 درصد مسافران به آن اهمیت نمیدهند و تعدادی هم که به ظاهر گوش میدهند فقط یکسری جملات گنگ به همراه حرکات غیرمنطقی ( البته از نظر آنها ) می‌بینند.

یک روز، بعد از پرواز هواپیما، مسافران یک صدای جدید با جملات غیرمنتظرانه شنیدند صدایی که میگفت :

اگر برای چند لحظه کوتاه به من گوش دهید بسیار خوشحال میشوم . اگر بعد از سال 1965 سوار اتومبیل نشده‌اید باید بدانید مناسب ترین راه برای بستن کمربند ایمنی این است که انتهای صاف آن را در سگک قرار دهید. برای بازکردن، سگک را بگیرید و آن را بالا بکشید تا کمربند باز شود.

شاید برای ترک معشوقه اتان 50 روش وجود داشته باشد ولی برای ترک هواپیما فقط شش راه وجود دارد : دو درب خروجی جلو، دو پنجره متحرک روی بال، و دو درب خروجی در قسمت انتهایی هواپیما. همانطور که چراغ های سفید و قرمز راهروهای دیسکو راه فرار را نشان میدهند، علائم بالای سرتان نیز خروجی های هواپیما را نشان میدهند.

در همان چند ثانیه اول مسافران، مجذوب این طنز آموزشی شدند این روش جذاب برای گفتن دستورالعمل ایمنی را کارن وود گفت. و تقریبا همه مسافران به آن گوش دادند و تمام نکات را متوجه شدند و البته باید اعتراف کنم بعد از سالها هواپیما سوار شدن وقتی این متن از کتاب جذاب ایده عالی مستدام را خواندم متوجه شدم که حرکات عجیب و غریب مهمانداران در ابتدای سفر برای چیست!!!

اگر فکر میکنید من آدم کم هوشی هستم یک لحظه جلوی آینه بایستید و حرکات یک مهماندار را در هنگام گفتن دستورالعمل ایمنی برای خودتان انجام دهید. امیدوارم بتوانید!

خب اگر ناراحت شدید عذر میخواهم قصد بدی نداشتم. فقط خواستم به این موضوع مهم اشاره کنم یکی از چیزهایی که ذهن پر تلاطم  انسان امروزی را به خود جلب میکند بیان موضوعات ساده در جایی که انتظارش را ندارید.

لطفا تعجب نکن بله بیان موضوعات ساده مانند متن کارن وود.

روشهای ترک معشوق چه ربطی میتواند با دستورالعمل بی مزه و کسل کننده ایمنی پرواز داشته باشد؟ هیچ! به جز اینکه شما را وادار به دیدن، شنیدن و خواندن می‌کند.

جلب توجه برای دیدن، شنیدن و خواندن  همان کاری است که بازاریاب‌ها، مدیران فروش و  شرکت‌های تبلیغاتی می‌خواهند به وسیله بنرها گرافیکی و تیزرهای تبلیغاتی جذاب انجام دهند.

در این بازار گسترده، جملات غیرمنتظره، تصاویر غافلگیرکننده یک روش تبلیغ نویسی بسیار قدرتمند برای تولید تبلیغات ماندگار و سودآور است.

به نمونه تبلیغ نویسی زیر توجه کنید:

می‌دانی تنها سازه دست بشر که از فضا دیده میشود چه هست؟ دیوار چین است!

بنظر شما این تبلیغ چقدر برای یک آژانس گردشگری مشتری می‌آورد ؟

مسلما این تبلیغ چند برابر تبلیغ های معمولی که همه روزه انجام میشود تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت .

نام این تکنیک، خیلی ساده است "تکنیک غافلگیری و علاقمندی" به همین راحتی !

حالا یک سئوال مطرح میشود :

چطور میتوانیم از تکنیک غافلگیری در  تبلیغ‌ نویسی و یا تبلیغات استفاده کنیم ؟

آیا فقط نشستن و فکر کردن کافییست ؟

البته که نه! اگر فکر کردن به تنهایی کافی بود طوفان های فکری که در شرکتهای کشور عزیز ما ایران برگزار میشوند نتایج بهتری تولید میکردند!!!

خب فکر کنم میگویی اگر طوفان فکری به تنهایی کافی نیست چه کاری میتوانیم انجام دهیم؟

واقعیت این است زمانی فکر کردن نتیجه دارد که از تکنیک و دانش مرتبط با موضوع استفاده کنیم.

برای تولید محتواهای غافلگیر کننده هم باید از تکنیک های عملکرد مغز و دانش نرومارکتینگ استفاده کنیم.

بعنوان مثال  در همین مورد یک نکته ظریف در  رابطه با عملکرد مغز وجود دارد. مغز انسان به شرایط موجود عادت میکند. صدای یکنواخت در یک محیط خاص، نور یکنواخت اتومبیل ها در خیابان و حتی سبک لباس یک منطقه.

برای غیرمنتظره بودن باید الگوهای ثابت را بشکنیم.

 

زرافه حیوان خانگی

نگهداری یک زرافه بعنوان حیوان خانگی مسلما یک الگوی ثابت نیست به همین علت شاید بعضی از اینفلوئنسرها برای مشهور شدن استفاده کنند

 

در مثال کارن وود دقت کنید صحبت از روش های ترک معشوق بطور معمول در 2 مکان رخ میدهد :

  1. در برنامه و مشاوره های روانشناسی خانواده.
  2. در برنامه های طنز و یا فیلمهای عاشقانه.

حالا چه میشود اگر این موضوع در یک برنامه دستورالعمل ایمنی گفته شود؟

کارن وود خواسته و یا ناخواسته توانست تبلیغ بزرگی برای شرکتی که درآن کار میکند انجام دهد و یک گاو بنفش برای شرکت هواپیمایی بسازد.

نتایج نشان داده  2 مزیت به مزیت ‌های رقابتی شرکت هواپیمایی اضافه شده است :

  1. مسافران دقت بیشتری میکنند و در زمان حادثه راحت تر با مامورین همکاری میکنند.
  2. مسافران هم سرگرم میشوند و هم احساس امنیت بیشتری میکنند و از همه مهمتر خوشحالند که با چنین پروازی همسفر شدند چون برای ایمنی آنها وقت گذاشتند در نتیجه  احتمال اینکه پروازهای بعدی این آژانس هواپیمایی را رزور کنند بسیار زیاد میشود و این یعنی تبلیغات پنهان. و اگر هم مسافران این موضوع را به نزدیکان خود بگویند دهان به دهان نام این شرکت بر سر زبانها میفتد .

یعنی هزینه کم به همراه خلاقیت، تبلیغات دهان به دهان گسترده ای به ارمغان آورد.

پس میبینید این تکنیک به همین سادگی، باعث میشود با همان هزینه همیشگی سود بیشتری بدست آورید.

 

حالا بنظر شما معشوقه‌های شرکت شما که باید ترک شود کدامها هستند؟

 

فروش و بازاریابی بیشتر از آنکه به  روحیه و استعداد نیاز داشته باشد نیاز به دانش تبلیغ نویسی دارد.  کمک میکنم با استفاده از جدیدترین روش های تبلیغ نویسی هم فروشتان بیشتر شود و هم بتوانید قدم به قدم با فروش محصولتان ، برند خودتان را نیز بسازید و ماندگار کنید .


هر هفته تخم مرغ طلا جایزه می دهیم !!!

به نظر شما قرعه کشی جوایز سنگین چند درصد فروش شما را بالا می برد؟

آیا میتوان برای افزایش درآمد حداقل 1.0000.000.000 ( یک میلیاردی در مدت کوتاه ) روی همچین تبلیغی حساب باز کنیم؟

محتوا پادشاه هـ - نیـ - ست

به تولید محتوا بیشتر توجه کنید چون "محتوا پادشاه است". این جمله ای است که این روزها از تمام متخصصین تجارت الکترونیک میشنویم ولی آیا واقعا میتوانیم با تولید محتوا  به درآمد 10.000.000+ در ماه برسیم؟ 

 نظرهای شما

دوست من ، نظر خودت را برایمان ارسال کن